Zostań Mecenasem książki! Wyrazy wdzięczności

de mattei

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Centrum Kultury i Tradycji (wcześniej Instytut Summorum Pontificum) od 2009 roku służy społeczności i wspólnocie Kościoła i Narodu Polskiego, podejmowaniem rozmaitych działań kulturotwórczych, umacniających Tradycję. Pośród tych działań są także nasze prace wydawnicze.

Możemy się poszczycić wydaniem w tym stosunkowo niedługim czasie blisko 30 tys. egzemplarzy czasopisma Nova et Vetera, książki ceremoniarza papieskiego Mons. Guido Mariniego pt. Sługa Liturgii, czy kilku innych ważnych publikacji. Naszym wkładem w polską i katolicką kulturę jest edycja reprintu monumentalnego dzieła bł. arcybiskupa Antoniego J. Nowowiejskiego - Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego. Do tej pory wydaliśmy trzy z siedmiu tomów, w czterech pokaźnych rozmiarów woluminach. Jest to pierwsze po wojnie opracowanie tego ważnego nie tylko dla kultury katolickiej, lecz także dla całej kultury polskiej, dzieła.

 

Staramy się, by było one obecne w seminaryjnych bibliotekach, a także by było czytane przez wiernych, przez kleryków i księży. Dlatego, dzięki wielkoduszności naszych Dobroczyńców, rozesłaliśmy pierwsze tomy tego dzieła do 78 kleryków i do wiekszości bibliotek seminaryjnych w kraju. Dołączyliśmy także inne wydane przez nas książki - w tym wspomnianą już książeczkę ceremoniarza papieskiego i popularną rozprawę na temat mitów o Mszy trydenckiej, pt. Msza św. trydencka. Mity i prawda, autorstwa x. Grzegorza Śniadocha IBP. Dzięki naszemu wsparciu do kleryków, księży i bibliotek seminaryjnych trafiły książki i publikacje o łącznej wartości blisko 24 000 zł.

 

 

 

Obecnie przygotowujemy do wydania kolejną, bardzo ważną książkę, autorstwa prof. Roberto Barona de Mattei, pt. Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana. Tutaj znajdą Państwo fragment roboczego tłumaczenia ksiązki. To dzieło wybitnego włoskiego historyka spotkało się z żywą, życzliwą reakcją części przedstawicieli Kurii Rzymskiej i znaczących teologów. Tezy zawarte w książce stały się jednym z głównych punktów odniesienia w toczącej się obecnie debacie o Soborze Watykańskim II. Autor bowiem, dzięki swej niezwykłej erudycji, doskonałemu warsztatowi historycznemu, a także szczególnej wiedzy na temat relacji panujących w Kurii Rzymskiej i w Kościele, a także w kręgach politycznych i opiniotwórczych – daje zupełnie świeży, dotąd nie prezentowany obraz źródeł Soboru Watykańskiego II, jego przebiegu i konsekwencji, jakie to wielkie wydarzenie XX wieku przyniosło dla całego świata.

 

Sam Autor, prof. Roberto de Mattei, cieszy się z faktu polskiej edycji książki. Ma nadzieję, że Polscy czytelnicy, pogłębiając swa wiedzę na temat najnowszej historii Kościoła i cywilizacji, wezmą udział w odnowie przez powrót do Tradycji, którą inspiruje Ojciec św. Benedykt XVI.

 

Przygotowując tak ważną pozycję wybitnego Autora, z nadzieją zwracamy się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie prac nad polską edycją książki. Przybliżony koszt, obejmujący nabycie praw autorskich, tłumaczenie, redakcję i korektę tekstu wynosi 20 tys. zł. Częściowo koszty te zostały już przez Centrum Kultury i Tradycji, dzięki wsparciu naszych Dobrodziejów, pokryte, wciąż jednak pozostaje do zapłacenia niewiele ponad 10 tys. zł. Nie wspominamy o kosztach druku – przy planowanym nakładzie 2000 egzemplarzy będziemy musieli zapłacić za druk ponad 40 tys. zł.

 

Wiedząc, że sprawy kultury i cywilizacji są wielu spośród naszych Czytelników bliskie, że są Państwo gotowi nie szczędzić starań, by stale podnosić poziom cywilizacyjny w narodzie, zwracamy się z prośbą o wsparcie. Nasi Dobroczyńcy maja udział w Mszach św. w tradycyjnym rycie rzymskim, sprawowanych dwa razy w miesiącu.

 

Dziś dziękujemy szczególnie następującym naszym Dobroczyńcom, którzy wsparli nasze działania:

Panu Bartoszowi Gradeckiemu

Panu Markowi Modrzejewskiemu

Pani Janinie Chyłek

Panu Pawłowi Pojawie

Panu Mieczysławowi Przybylskiemu

Panu Marcinowi Mirońskiemu

Panu Januszowi Patejukowi

Pani Karolinie Szkurłat

Pani Alicji Pawłowskiej

Pani Aleksandrze Jankowskiej

 

Serdeczne Bóg zapłać!

 

Tym spośród Państwa, którzy chcieliby objąć swoim choćby niewielkim mecenatem edycję książki profesora Roberto de Mattei pt. „Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana” podajemy numer rachunku bankowego CKiT:

 

 

 

 

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

Z dopiskiem: „Fundusz Wydawniczy – baron de Mattei”.Bardzo liczymy na Państwa wielkoduszność wobec tego ważnego przedsięwzięcia edytorskiego. Serdeczne Bóg zapłać!

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!