X. Prałat Roman A. Kneblewski Bydgoszczaniniem Roku!

x. Roman

Czytelnicy portalu kujawskiego zdecydowali o przyznaniu księdzu prałatowi Romanowi Kneblewskiemu tytułu Bydgoszczanina Roku 2012. Uzyskał on 719 głosów, na 1,681 osób biorących udział w głosowaniu.

Ksiądz Roman Kneblewski zajmuje się krzewieniem wartości patriotycznych wśród młodzieży i jak podkreśla wiele osób, jest przy tym osobą bardzo skromną.

Zdobywca tytułu znany jest czytelnikom naszej witryny, i naszego pisma Nova et Vetera. Oprócz pracy społecznikowskiej, wychowawczej i patriotycznej,  x. Roman jest też gorliwie zaangażowany w uprzystępnianie bydgoszczanom tradycyjnej, klasycznej liturgii rzymskiej. Jego zapał we wprowadzaniu postanowień motu proprio Benedykta XVI "Summorum Pontificum", a także rozwaga, z jaką to czyni, zaowocowały tym, że parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa,  której x. Roman jest proboszczem, jest wzorcowym w Polsce ośrodkiem, w którym realizuje się reformy liturgiczne Benedykta XVI.

 

Bardzo sie cieszę i jest to wazne dla mnie i mojej rodziny, że w naszej parafii możemy korzystać z bogactwa liturgicznego Kościoła poprzez żywotną liturgię klasyczną - mówi pan Maciej, parafiannin x. Romana Kneblewskiego, uczestnik Drogi Neokatechumenalnej w jednej z bydgskich wspólnot.

Chodzę na wszystkie niedzielne i świąteczne Msze św., odprawiane w tradycyjnej formie na Placu Piastwoskim. Ostatnio tez miałem możność uczestniczyć w roratach, sprawowanych w adwentowe, ciemne poranki - mówi pan Roman - to było niezwykłe doświadczenie. Udział w dostojnych, cichych Mszach pozowlił na owocne przygotowanie do radości Świąt Bożego Narodzenia. Poza tym, zauwazyłem, że sposób sprawowania czynności liturgicznych przez x. Romana, pełen namaszczenia, wpływa na innych kapłanów, sprawujących Mszę wg nowego obrządku, a to z kolei pozwala na ukazanie dostojeństwa i Bożego działania liturgii i, poprzez spoób wykonywania świętych czynności, katechizuje wiernych. Tej zasługi x. Romana też nie można pomijać.

 

Księdzy Romanowi serdecznie gratulujemy, dziękujemy za życzliwość, wielokrotnie okazywaną Centrum Kultury i Tradycji, i życzymy rychłego powrotu do zdrowia!


Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!