Wyruszyli po raz XIX

Biało Czarno Czerwona

Dzis po Mszy św. o godz. 06. 00, sprawowanej jak co roku w kaplicy Res Sacra Miser na Krakowskim Przedmieściu,  wyruszyła po raz XIX do stóp Jasnogórskiej Pani Grupa Biało Czarno Czerwona Archidiecezjalnej Pielgrzymki Warszawskiej. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę dnia 14 sierpnia.

 

Grupa Biało Czarno Czerwona różni się od innych realizowanym programem oraz wyglądem. Na pielgrzymim szlaku uczestnicy czerpią z duchowości Kościoła rzymsko-katolickiego, opierając się na jego wielowiekowej tradycji liturgicznej i ascetycznej. Dlatego w modlitwie pielęgnowany jest Brewiarz, odmawiana Jutrznia, Nieszpory i Kompleta, a także tradycyjne nabożeństwa: Różaniec, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Drogę Krzyżową, Litanie itd. oraz śpiewamy uświęcone wielowiekową tradycją katolickie pieśni liturgiczne, eucharystyczne, maryjne. W ten sposób realizowana jest zasada: “Lex orandi - lex credendi” (jak się modlimy, tak też wierzymy)


W Grupie więź z Kościołem katolickim pragniemy wyrażana jest także poprzez modlitwę w języku łacińskim, który od kilkunastu wieków jest oficjalnym językiem Kościoła, a którego znajomość w Polsce, niestety, szybko zanika. Grupa Biało Czarno Czerwona stawia sobie za cel kultywowanie tradycyjnych form pobożności, w szczególności zaś pielęgnowanie tradycyjnego śpiewu w tym dostojnego śpiewu gregoriańskiego.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!