Warszawa: Msza św. w intencji Ludwika XVI i wykład

Ludwik XVI

Na 21 stycznia 2013 r. z inicjatywy środowisk chrześcijańskich i patriotycznych zaplanowano ogólnopolskie obchody 220. rocznicy śmierci Ludwika XVI, straconego w czasie rewolucji francuskiej. W tym dniu w kilku miastach zostaną odprawione Msze Święte w rycie trydenckim. Obchody rocznicy śmierci króla obok oddania hołdu ofiarom rewolucji mają na celu przypomnienie o konsekwencjach odejścia od chrześcijaństwa w dziejach Europy.

 21 stycznia 2013 (poniedziałek) o godz. 19.30 w kościele św. Klemensa Hofbauera na warszawskiej Woli, ul. Karolkowa 49, sprawowana będzie w tradycyjnym rycie rzymskim Msza święta o pokój duszy w 220 rocznicę śmierci Ludwika XVI króla Francji. Po Mszy świętej prelekcję: "Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy?" wygłosi n Mark Jurek. Do udziału serdecznie zapraszamy.

Ludwik XVI został zamordowany 19 stycznia 1793 roku. "Król musi zginąć dlatego, że był królem" – uzasadnił decyzję o ścięciu króla Saint-Juste. Rewolucyjny terror, jaki ogarnął Francję, doprowadził do zbrodni na ogromną skalę. Ideały „wolności równości i braterstwa” wcielano w życie na drodze przemocy i przy użyciu propagandy, przeciwko czemu już wówczas buntowali się ci, którym rzeczywiście wolność była droga.

Prawda o prawdziwym obliczu rewolucji francuskiej po dziś dzień bywa fałszowana, co ma daleko idące konsekwencje dla całej Europy. Jak wskazują pomysłodawcy inicjatywy upamiętnienia rocznicy stracenia króla, z bagażem rewolucyji nie uporaliśmy się do tej pory:

"Złowrogie dziedzictwo Rewolucji to Komuna Paryska z jej zbrodniami, to rzeź Ormian dokonana przez młodoturecki reżim zapatrzony w "idee" rewolucji francuskiej, to krwawa bolszewicka utopia z milionami ofiar, nihilizm moralny, fanatyczny antyklerykalizm i podobne zjawiska" – podkreślają Jan Abgarowicz, Michał Chodurski, Wojciech Skowron oraz Wojciech Stawiszyński, inicjatorzy obchodów rocznicy śmierci króla.

Wskazują oni jednocześnie na konieczność odrzucenia tego bagażu i powrotu do chrześcijańskich korzeni Europy: „Odrzucamy to dziedzictwo w imię chrześcijańskiej tradycji Europy, w imię prawdy i sprawiedliwości. Odrzucamy równość dla elit, równość w poniżeniu i łamaniu naszych sumień. Odrzucamy pozorowane braterstwo oparte na fałszu i kłamstwie. Odrzucamy wolność w zniewoleniu, wolność dla niszczenia fundamentów naszej cywilizacji” – piszą.

 


MSZA ŚWIĘTA I PRELEKCJA W 220 ROCZNICĘ ŚMIERCI LUDWIKA XVI.

21 stycznia 2013 (poniedziałek) o godz. 19.30 w kościele św. Klemensa Hofbauera na warszawskiej Woli, ul. Karolkowa 49, sprawowana będzie w tradycyjnym rycie rzymskim Msza święta o pokój duszy w 220 rocznicę śmierci Ludwika XVI króla Francji. Po Mszy świętej prelekcję: "Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy?" wygłosi historyk Pan Mark Jurek. Do udziału serdecznie zapraszamy.Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!