W niedzielę uroczysta inauguracja Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Białymstoku

X. Grzesio

Zapraszamy na uroczyste świętowanie Niedzieli Chrystusa Króla połączone ze skromną inauguracją działalności Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Białymstoku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:30 w najbliższą niedzielę 28 października w kościele NMP i św. Stanisława przy ul. Szkolnej 2 na Starosielcach.

 

Erygowanie kolejnego Duszpasterstwa w mieście metropolitalnym to wydarzenie w skali całego kraju i stanowi przykład dla kolejnych diecezji. Takich Duszpasterstw jest w Polsce wciąż za mało, a de facto powinny być w kazdej diecezji. Bardzo pozytywnym znakiem jest powierzenie opieki duszpasterskiej księdzu, który należy do tradycyjnego zgromadzenia jakim jest Instytut Dobrego Pasterza i jest to równiez przykład godny do naśladowania. Białostockie Duszpasterstwo jeżeli sie rozwinie, przekształci się w przyszłości w parafię personalną która jest pewnego rodzaju high level rozwoju środowiska Tradycji Katolickiej na poziomie lokalnym i zgodnie z wolą Papieża Benedykta XVI wyrażoną w Summorum Pontificum stanowi docelowo najlepsze miejsce wzrastania w wierze katolickiej tych wiernych, którzy pragną stale korzystać z starych rzymskich rytów świętych sakramentów.

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Białymstoku na pewno przyczyni się do wypełnienie pewnego rodzaju czarnej plamy jaką była północno-wschodnia Polska. Ufamy, że przekształci się silny ośrodek promieniujący życiem litrugicznym i duchowym.

Kapłanem, który rozpoczyna pracę w Białymstoku jest x. Grzegorz Śniadoch IBP. Na inaugurację serdecznie zapraszamy wiernych z całej Polski!

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!