W czasie zamętu szukamy tego, co wiecznotrwałe

x. Dariusz Olewiński

W sobotę miała miejsce inauguracja Akademii Tradycja i Przyszłość w Lublinie. Zaczęliśmy Mszą św., tym razem sprawowana w intencji dwóch artystów dających wieczorem koncert w Lublinie: Leszka Czajkowskiego i Andrzeja Kołakowskiego. Po Mszy św. odbył się rewelacyjny wykład x. dra Dariusza Olewińskiego o tym, jak współczesny świat wpadł w duchowe tarapaty, skutkujące różnymi innymi: ekonomicznymi, demograficznymi, ekologicznymi. A przyczyną jest porzucenie kultu katolickiego, czyli należytego oddawania czci Panu Bogu. Powrót do godziwie oddawanej chwały jest warunkiem przywrócenia wiary i wyjścia z kryzysów w pozostałych dziedzinach życia.

Do Akademii można się jeszcze zapisać, po wykładzie 15 X, w najbliższą środę. Przypomnijmy, o 18.00, w lubelskim KIK przy ul. Rayskiego 3 Wprowadzenie do Filozofii. Ci, którzy przybędą, nie będą żałować.

W czasie powszechnego zamętu warto poznawać to, co wiecznotrwałe, obcować z ludźmi i ideami, które ukształtowały cywylizację chrześcijańską. Porzucenie tych idei skutkuje zagubieniem, którego tak boleśnie doświadczamy we współczesnej epoce.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!