Wiele mówiący gest

abdykacja Benedykta XVI

Dusze wielu katolików na całym świecie zawsze przepełniała wdzięczność za pontyfikat Benedykta XVI. Dziękujemy za Jego porywającą wiarę, stanowczość i wewnętrzny pokój z którym głosi Ewangelię - w porę i nie w porę. Katolicy przywiązani do tradycyjnej rzymskiej liturgii pamiętają jego decyzję przypominającą o ważnosci tzw. Mszy trydenckiej i jej wadze dla Kościoła i świata. Pamiętamy też o decyzji zdjęcia ekskomuniki z biskupów Bractwa Kapłańskiego św.Piusa X i wielki wysiłek ze stony Ojca św, by uregulować status kanoniczny FSSPX. Bardzo klarowne, stanowczo przeciwne nurtom toczacym się w świecie jest też jego nauczanie moralne. Wszystkie te akty i poczynania, a także zdecydowane, głośne przepowiadanie Chrystusa, przypominanie podstaw doktryny katolickiej w dziedzinie ekumenizmu i wiele jeszcze innych działań przeciwnych temu światu, było okupionych ciężką walką, której odgłosy nie raz przedostawały się do światowych mediów. Niezrozumienie, czasem otwarta kontestacja ze strony poszczególnych biskupów, czasem całych konferencji episkopatów, na pewno przysparzału bólu i powodowały cierpienie. Od dłuższego czasu trudno oprzeć sie przekonaniu, że walka, która się toczy w świecie, walka między obrońcami Bożego prawa, a tymi, którzy niszczą jego wiążącą moc, ma swoje szczególne natężenie za Spiżową Bramą. Akt abdykacji Benedykta XVI nie jest wycofaniem się z walki. Jest za to wiele mówiącym gestem wobec tych, którzy, choć z racji powołania i sprawowanych urzędów, powinni być szczególnie wierni Ojcu św. - woleli kroczyć swoją drogą niż podążać śladami Papieża.

Trudno oprzeć się, spoglądając na decyzję o abdykacji, powracającemu i domagającemu się uwagi zdaniu św.Pawła Apostoła: "Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się Niegodziwiec” (2 Tes 2, 7).

Pozostaje nam szczególnie ofiarna, na pewno bardziej niż do tej pory, modlitwa za Ojca św. i Kościół,

Arkadiusz Robaczewski

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!