Szwajcaria: Wikariusz biskupi dla wiernych tradycyjnej liturgii

X. Martin Ramm

Ordynariusz szwajcarskiej diecezji Chur bp Vitus Huonder utworzył 15 czerwca tego roku stanowisko wikariusza biskupiego dla wiernych związanych z tradycyjną liturgią. Mianował na to stanowisko proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe, ks. Martina Ramma FSSP.


ramm


„Nominacja w żaden sposób nie wpływa na dotychczasowe obowiązki ks. Ramma. Jednakże biskup pragnie podkreślić w ten sposób swoją szczególną odpowiedzialność wobec wiernych konkretnego rytu bądź szczególnej grupy(kanon 476 Kodeksu Prawa Kanonicznego)” – głosi oświadczenie tej najstarszej szwajcarskiej diecezji. Jest to pierwsze takie stanowisko w niemieckojęzycznym obszarze.

Bp Vitus Huonder jest biskupem Chur od 2007 roku. Ks. Martin Ramm FSSP (na zdjęciu z papieżem Benedyktem XVI) jest synem znanego obrońcy życia, założyciela i przewodniczącego Aktion Leben – Germany Waltera Ramma. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku z rąk kard. Hansa Hermanna Groëra.


Źródło: katolisches.info

Za: bdb.xportal

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!