Św. Maksymilian: "Piekąca sprawa akcji prasowej"

Nova et Vetera 13

Bóg zapłać tym, którzy wspierają nasze pismo "Nova et Vetera". To jedno z nielicznych pism ukazujące wartośc Tradycji Koscioła, piękno jego liturgii, rozwój wspólnot tradycyjnych, które dociera do tak wielu ludzi. Jest to mozliwe dzięki tym, którzy poczuwają się do odpowiedzialnosci za upowszechnianie Tradycji katolickiej w Polsce.

Dziś szczególnie dziękujemy następującym osobom:

 

Panu Tadeuszowi Dorosowi

Panu Łukaszowi Przepiórze

Panu Andrzejowi Ogrodowiczowi

Panu Łukaszowi Mrozikowi

Panu Jackowi Rudziewiczowi

x. Marcinowi Wyszyńskiemu

Pani Agnieszce Zarembie

Pani Ewie Pytel

Pani Celinie Czudek

Pani Urszuli Gowin

 

 

Składając podziękowania oraz przypominając o Mszy ś, która jest odprawiana za nszych Dobrodziejów przynajmniej dwa razy w miesiącu, zachęcamy do zamawiana naszego magazynu i wspierania go. Przed wielu laty pisał św Maksymilian Kolbe: U nas sprawa prasy katolickiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Istnieją wprawdzie i silniejsze ogniska jak Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha w Poznaniu, Wydawnictwo OO. Jezuitów w Krakowie, Wydawnictwo Karola Miarki w Mikołowie itd., ale przeważnie spotyka się rozstrzelone wysiłki, nieraz i bardzo wielkie, pojedynczych ludzi. Brak nam jeszcze ogólnego porozumieniasię w tej pracy i wzajemnej pomocy. Ze strony zaś społeczeństwa wielkie jeszcze panuje niezrozumienie doniosłości tej pracy, a ofiarność okazuje się niedostateczna, by prasę katolicką w Polsce postawić na silne nogi. Wrogowie Kościoła mają miliony i miliardy (z dolarów np.), a pracownik na niwie katolickiej prasy nie może wytężyć sił [e], by prace swe doskonalić i potęgować, bo musi po prostu walczyć o byt materialny dla swojej prasowej działalności. Mało też mamy świeckich ludzi dostatecznie wyrobionych, by mogli pracować piórem na katolickiej niwie; stąd też dorobek prasy katolickiej u nas jest bardzo, a bardzo jeszcze skromny. - Przygotować i świeckich pracowników i zapewnić wydawnictwom byt materialny - to najbardziej może piekąca sprawa w akcji prasowej.

Dlatego tym bardziej dziekujemy tym, którzy wykazuja zrozumienie, jak wielka rolę może pełnić taki magazyn, jak "Nova et Vetera" i rozpowszechniaja jego wydawanie i rozpowszechnianie. Przypominamy, że magazyn jest wysyłany do tych, którzy przynajmniej raz na jakiś czas wspierają materialnie Centrum Kultury i Tradycji.  Tym zaś, którzy chcieliby dołaczyć do naszych Dobrodziejów, podajemy numer rachunku, na który można kierować wsparcie:

 

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

 

Bóg zapłać za każde wsparcie!

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!