Sługa Boży Pius XII: Świat jest do odbudowania od fundamentów

Akademia Tradycja i Przyszłość

Wkrótce po raz drugi otworzy swe podwoje Akademia Tradycja i Przyszłość, które organizujemy we współpracy z Duszpasterstwem Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej. W stosunku do ubiegłego roku, na podstawie doświadczeń, zmodyfikowaliśmy nieco program rozbudowaliśmy go znacznie o blok zajęć konwersatoryjnych, które będą oparte o samodzielną lekturę tekstów i wspólne z wykładowcami ich komentowanie i analizowanie.

Zaprosiliśmy też do współpracy nowych wykładowców. Poza znamienitymi osobistościami,  których studenci Akademii mogli słuchać w ubiegłym roku, w tym roku pojawiają się nowe, tak wybitne postaci, jak Prof. Dr hab. Jan Żaryn, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, x. dr hab. Tadeusz Guz, a spośród znanych publicystów i osób zaangażowanych w życie publiczne Bogna Białecka, dr Tomasz Terlikowski czy Artur Zawisza.

 

 

Wykłady i zajęcia w Akademii przygotowują do walki cywilizacyjnej. Wyposażają w wiedzę potrzebną do zrozumienia zagrożeń cywilizacyjnych w ich źródłach i istocie; pozwalają też zrozumieć integralne warunki, które są konieczne do budowania zniszczonej cywilizacji chrześcijańskiej, opartej na prawie naturalnym odniesionym do Boga i prawdzie o człowieku. Konieczną drogą do tego jest poznanie zasad, które powinny kształtować Christianitas. W naszej Akademii przygotowujemy tych, którzy poprzez swoje rodziny i środowiska będą uczestniczyć w odbudowie cywilizacji chrześcijańskiej. Słuchaczem Akademii może zostać każda osoba z wykształceniem min. średnim. Dołącz do nas!

 

Tutaj znajdziesz program i szczegółowe informacje o zapisach

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!