Rozwój Tradycji...

X. Grzesio

Możemy już oficjalnie podać do wiadomości, gdzie będą posługiwali dwaj polscy księżą z Instytutu Dobrego Pasterza. Po kilku miesiącach przygotowań ks. Sergiusz Orzeszko rozpocznie posługę duszpasterską w archidiecezji szczecińsko-kamienieckiej, a ks. Grzegorz Śniadoch w archidiecezji białostockiej. Obaj biskupi ordynariusze zaprosili księży do swoich diecezji i zlecili posługę w duszpasterstwach, które zostaną erygowane dla wiernych pragnących korzystać ze skarbca Tradycji Katolickiej.

 

Dzięki staraniom wiernych ksiądz Grzegorz obejmie nowo erygowane Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Białymstoku, na którego siedzibę przeznaczono dawną cerkiew, a obecnie kościół p.w. Imienia NMP i Św. Stanisława. Świątynia nie jest duża, ale w Białymstoku nie praktycznie z czego wybierać, ta zaś była dawnym kościołem parafialnym, do czasu aż parafia wybudowała nowy duży kościół p.w. Andrzeja Boboli.

Kościółek będzie przeznaczony na wyłączność celebracji w klasycznym rycie rzymskim. Czekają go jednak duże prace związane z przystosowaniem świątyni, oraz jej konserwacją. Nie była bowiem remontowana od ponad 50 lat, a od czterech lat stała już nieużywana. Oficjalne rozpoczęcie działalności Duszpasterstwa przewidziano na Niedzielę Chrystusa Króla 28 października b.r.

Ksiądz Sergiusz Orzeszko natomiast rozpocznie posługę w Szczecinie, ale jeszcze nie wiadomo w której parafii (prawdopodobnie będzie to szczecińska katedra). Przez pierwszy rok będzie także kończył swoje rozpoczęte w Rzymia studia z teologii moralnej. Ksiadz Sergiusz rozpocznie posługe od Niedzieli Chrystusa Króla tj. od 28 października b.r.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!