"Reforma Benedykta" przynosi efekty

święcenia

Kościół w Stanach Zjednoczonych wychodzi z kryzysu powołaniowego. Od pięciu lat stale wzrasta liczba młodych kapłanów. W ubiegłym roku w sumie wyświęcono tam 467 neoprezbiterów.


W archidiecezji bostońskiej, która do niedawna była symbolem pedofilskich skandali, w seminarium zabrakło wolnych miejsc. Dziennik „The Wall Street Journal” okrzyknął to mianem „zwycięskiego katolicyzmu”, przypisując ten nieoczekiwany sukces nowej linii Kościoła w USA, promowanej przez tak zwanych „kreatywnych konserwatystów”, czyli hierarchów, którymi Benedykt XVI obsadza w ostatnim czasie najważniejsze biskupstwa.

Analizę nowej tendencji przeprowadził jezuicki uniwersytet Georgetown. Okazało się, że młodzi Amerykanie, którzy zaludniają powoli tamtejsze seminaria, mają bardzo wyraźną, konserwatywną fizjonomię.

Do seminarium przyszli z różańcem w ręku i prosto z kaplicy adoracyjnej. Do regularnego praktykowania tych dwóch form pobożności przed rozpoczęciem formacji do kapłaństwa przyznaje się odpowiednio 70 i 65 proc. kleryków.

Większość amerykańskich seminarzystów pochodzi z dużych, wielodzietnych rodzin. Co czwarty ma przynajmniej czwórkę rodzeństwa. Swoje powołanie zaczynali zazwyczaj odczuwać około 16. roku życia.

Źródło: KAIMsza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!