Raymond kard. Burke w Polsce!

Burke

W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia br., kard. Raymond Leo Burke odprawi Mszę św. w Niepokalanowie oraz spotka się z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum. Głównym celem przyjazdu duchownego do Polski są rekolekcje dla kapłanów, które poprowadzi w dniach 25-28 kwietnia w Licheniu. – Kard. Burke zawsze był dla nas wzorem bezkompromisowej walki o prawdę, szczególnie na temat małżeństwa i rodziny – stwierdził ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji.


Zaraz po przylocie do Polski, kard. Raymond Leo Burke spotka się z rodzinami związanymi z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum, a następnie odprawi Mszę świętą w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.


– Kard. Burke zawsze był dla nas wzorem bezkompromisowej walki o prawdę, szczególnie na temat małżeństwa i rodziny – stwierdził ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji Maximilianum. – Gdy się spotkaliśmy, wskazywał, że liturgia i pobożność tradycyjna najlepiej uczą dzieci miłości do Boga. Towarzysząc rodzinom, widzę to jako najlepszą metodę wychowawczą, a nawet więcej, jedyną – dodał kapłan.


Kard. Burke odprawi Mszę Świętą w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie 23 kwietnia o godz. 16.00. Następnie odwiedzi klasztor oo. Franciszkanów, miejsce życia i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Dla oo. franciszkanów z Niepokalanowa jest to szczególny czas, w tym roku przypada bowiem setna rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji każdego 16. dnia miesiąca odbywają się nocne czuwania modlitewne dla wspólnot, stowarzyszeń i kół rycerskich „Modlitwa za masonów”, tak jak pragnął tego św. Maksymilian. Również fundacja obchodzi w 2017 roku ważne rocznice: 5-lecie swojego istnienia oraz 15-lecie święceń kapłańskich swojego opiekuna, ks. Łukasza.


– We wrześniu spotkaliśmy się z księdzem kardynałem w Rzymie – opowiada Agata Rybczyk, prezes fundacji. – Odprawił Mszę św., a potem odpowiadał na wiele pytań dotyczących prowadzenia życia pobożnego w rodzinach i katolickiego wychowania – dodała.

Podczas wrześniowego spotkania kardynał zachęcał rodziny zrzeszone przy fundacji do wytrwania w edukacji dzieci w domach. Duchowny podkreślał przy tym, że dzisiejsza szkoła niesie wiele zagrożeń, a nic tak nie chroni dziecka jak rodzina i dom. – W rodzinach priorytetem jest jasne i klarowne świadectwo rodziców o ich autentycznej pobożności i wierności Chrystusowi. Brak tej czytelności i jakiekolwiek nieautentyczne postawy dziecko zobaczy od razu – mówił wówczas kardynał. Wskazywał przy tym, że istotne jest bliskie odniesienie do kapłana. Dlatego obecność dobrego księdza przy rodzinach jest sprawą niezwykłej wagi.

 

 Za:pch24.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!