Raymond kard. Burke: "Słowa generała jezuitów to kompletnie nieporozumienie..."

kard. Burke

Kardynał Raymond Burke skomentował kuriozalną wypowiedź ojca Arturo Sosa Abascala dotyczącą braku urządzeń rejestrujących wypowiedzi w czasach Jezusa.  To jakieś kompletne nieporozumienie, że generał jezuitów mógł powiedzieć, że chrześcijanie nie wiedzą, co Jezus rzeczywiście powiedział na temat rozwodów, bowiem w Jego czasach nie istniały magnetofony– powiedział hierarcha.

– W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć... To nie jest relatywizm, ale potwierdzenie, że  słowo jest względne, Ewangelia została napisana przez ludzi, i jest akceptowana przez Kościół, który składają się z ludzi... Więc to prawda, że  nikt nie może zmienić słów Jezusa, ale trzeba wiedzieć, jakie one były – powiedział generał zakonu jezuitów w jednym z wywiadów.

Kardynał Burke słowa te określił mianem „poważnego błędu”. – Nie rozumiem, jak prominentny lider w Kościele może wypowiadać takie słowa – powiedział i kilkakrotnie dał do zrozumienia, że nie wierzy, iż coś takiego w ogóle ma miejsce. Dodał, że jest mocno zszokowany tego typu „kwestionowaniem słów Pana Jezusa”.

Duchowny zaapelował, aby wypowiedź jezuity jak najszybciej została skorygowana przez Kongregację Nauki i Wiary. Podważa ona bowiem fundamenty wiary chrześcijańskiej.


Źródło: Life Site News/MalyDziennik.plZa:.pch24

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!