Prześladowania Kościoła we Francji. Policja przerwała tradycyjną mszę

prześladowania

 

To się zaczęło już jakiś czas temu. Współczesne prześladowanie wierzących, katolików. Parę lat temu policja, na zlecenie liberalnej władzy kościelnej, dokonanła podobnej profanacji w tradycyjnej parafii. Dziś sytuacja się powtarza. Wierni kościoła pw. św. Rity znajdującego się w XV dzielnicy Paryża zostali brutalnie zaatakowani przez oddziały policji. Bronili swojej świątyni. Budowla została sprzedana agencji nieruchomości i ma zostać zniszczona. W akcie sprzeciwu wierni rozpoczęli protest w kościele.

Jak informują francuskie media, interwencja policji rozpoczęła się dziś rano. Kościół oficjalnie zamknięty był już przez ponad rok, jednak w tym czasie, wierni z parafii regularnie gromadzili się tam na Mszę św. Wczoraj jednak zapadła decyzja o całkowitej „ewakuacji”, a rano do akcji wkroczyła policja.

Kapłan tarmoszony przez policję po podłodze to ks. Jean-François Billot. Przed agresją policjantów przyjął on Najświętszy Sakrament.

Kapłan sprawujący Najświętszą Ofiarę to ks. Guillaume de Tanoüarn. Obaj księża sprawują msze św. w tradycyjnym rycie rzymskim


Akcja policji odbyła się dwa tygodnie po morderstwie księdza przez islamistów. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Atak miał nastąpić podczas mszy św.


View image on Twitter View image on Twitter
Laurent Dandrieu @Dandryeu

Un prêtre traîné sur le sol par les CRS, .

9:40 AM - 3 Aug 2016Zebranych na porannej liturgii wiernych uzbrojone w pałki oddziały prewencji wywlekały z kościoła siłą. Jak widać na zamieszonych w internecie zdjęciach na ziemię powalony został nawet odprawiający Mszę św. kapłan.

View image on Twitter View image on Twitter
Laurent Dandrieu @Dandryeu

Encore des "violences catholiques" ?

9:44 AM - 3 Aug 2016Zgodnie z planami dewelopera, który kupił świątynię, po jej zburzeniu na miejscu mają stanąć apartamentowce i parkingi.

Protestujący przeciwko niszczeniu świątyni wierni podkreślają, że we Francji decyzje o sprzedaży kościołów zapadają szczególnie szybko. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku chociażby salafickich meczetów.

View image on Twitter View image on Twitter
Laurent Dandrieu @Dandryeu

Un dangereux djihadiste neutralisé par nos valeureux CRS.

9:41 AM - 3 Aug 2016


View image on Twitter View image on Twitter
Laurent Dandrieu @Dandryeu

L'église  "évacuée par les CRS pour en faire 1 parking... Les fidèles crient "Police/Daech, même combat "

9:39 AM - 3 Aug 2016 Za: niezalezna.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!