Przewodnik po Mszy Świętej! Książka, która pozowli doskonalej oddawać cześć Trójcy Świętej

Msza

To zupełnie wyjątkowa książka o Mszy świętej. Autor, benedyktyński mnich z Opactwa Matki Bożej w Fontgombault, prowadzi nas drogami Eucharystii, sygnalizując wszystkie ważne momenty duchowości, doktryny, symboliki. Dzięki informacjom historycznym cały czas czujemy się wewnątrz długiej tradycji modlitwy, ucząc się brać udział we Mszy jakby z wszystkimi wcześniejszymi pokoleniami wierzących. W języku polskim nie było dotąd książki, która w sposób tak przystępny i pogłębiony pokazywałaby jedność liturgii na tle jej różnorodności: czytelnik poznaje zarówno starą tradycję rytu rzymskiego (tzw. formę nadzwyczajną), jak i jej odmiany (np. zwyczaj dominikański), ryty wschodnie z Liturgią św. Jana Chryzostoma oraz zwyczajną formę rytu rzymskiego. Ta książka to na pewno jeden niezbędników współczesnego katolika.

Autor pisze we Wprowadzeniu: "Czemu jednak jest mszał z 1962, podczas gdy to mszał opublikowany w 1969 przez Pawła VI jest uzywany najczęściej? Przede wszystkim dlatego, że sami codziennie odprawiamy Mszę św. zgodnie z tą formą - za zatem właśnie o niej wiemy najwięcej, kochamy ją najbardziej i chcemy, aby to ona była znana i kochana. Następnie, ponieważ ta forma jest dziedzictwem wszystkich katolików, jako utworzona przez homogeniczną ewolucję dwudziestu wiegów - a zatem wszyscy moga uznać jej wielkość, nie gardząc tym samym innymi liturgiami. Myślimy nawet, że ci, którzy uczestnioczą zqazwyczaj według formy zwyczajnej powinni poznać mszał w formie nadzwyczajnej, gdyż Kościół  nie zaczął żyć i modlić się w 1969 roku."

Przewodnik zawiera objaśnienie części stałych Mszy według mszału wydanego w 1962 r. przez bł. Jana XXIII (stanowiącego nadzwyczajną formę rytu rzymskiego) z dodaniem komentowanych tekstów mszału z 1969 r. (w formie zwyczajnej rytu rzymskiego), mszałów: lyońskiego i dominikańskiego oraz liturgii św. Jana Chryzostoma.

Do nabycia tutaj

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!