Przelał krew w czasie Najswiętszej Ofiary

rev. Hamel

We wtorek ksiądz Jacques Hamel po raz ostatni udał się do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdyż właśnie tam został zamordowany przez nożowników. Kapłan zakończył swoje życie w świątyni podczas sprawowania Mszy Świętej. Lokalny ordynariusz wydał komunikat informujący kim był francuski męczennik.

Ksiądz Jacques Hamel był kapłanem z wieloletnim stażem. Zamordowany służył Panu Bogu na ziemi jako ksiądz przez 58 lat. Święcenia przyjął w roku 1958 – wynika z tekstu obwieszczenia arcybiskupa Dominique’a Lebrun’a, ordynariusza Rouen, w której to diecezji pracował męczennik.

Nożownicy odebrali życie 84-letniemu księdzu podczas sprawowania Najświętszej Ofiary w świątyni, w której posługiwał od wielu lat.

Na razie nie są jasne motywacje sprawców. Wedle niektórych relacji medialnych byli to islamiści. Mord dokonany na księdzu z nienawiści do wiary katolickiej oznacza, że Jacques Hamel może być uznawany za męczennika.


Za: niezależna.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!