"Ordo baptismi" dla wiernych

ordo baptismi

Przybywa osób i rodzin, które wraz ze wzrostem swej katolickiej dojrzałości dostrzegają bogactwo zawarte w starszej formie liturgii Kościoła. W owym dostrzeganiu nie chodzi bynajmniej o hołdowanie „rytualizmowi”. Raczej o odkrywanie, że w starszym rycie obecna była w sposób niezwykle wyraźny i pełny cała Tradycja Kościoła, tak jak ją znamy od czasów pierwszych sakramentarzy, z całym bogactwem znaków łaski i modlitw, które powodowały zbawienne skutki.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na teksty, które pomagają głębiej i owocniej uczestniczyć w starszych formach liturgii Kościoła, Instytut Summorum Pontificum przygotował serię książeczek z zapisem obrzędów poszczególnych Sakramentów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego wraz z objaśnieniami. Książeczki zawierają tekst w języku polskim i łacińskim, oraz stosowne objaśnienia.

Jako pierwsza ukazała się książeczka Obrzędy Chrztu Świętego oraz Wywód wg Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego (Ordo Baptismi et Benedicto Mulieris post Partum secundum Extraordinariam Ritus Romani Formam). Książeczka dodatkowo zawiera doskonały artykuł dr Pawła Milcarka pt. „Dlaczego warto chrzcić w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego?” i komentarz ks. Grzegorza Śniadocha IBP do obrzędów Wywodu.

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!