Odnowa katolickiego myślenia. Każdy może się przyczynić

Fundusz Wydawniczy

Dziś serdeczne podziękowanie kierujemy do kolejnych naszych Dobrodziejów. Bez nich nasza skromna praca na rzecz powrotu Tradycji katolickiej byłaby wręcz niemożliwa. Za wsparcie udzielone w ostatnim czasie dziękujemy dziś:

Państwu Jolancie i Mieczysławowi Przybylskim

Pani Ewie Stachyrze

Panu Janowi Waszkiewiczowi

Panu Marcinowi Weremczukowi

Panu Maciejowi Walaszczykowi

Pani Celinie Czudek

Pani Genowefie Tomaszewskiej

Grupie wiernych z Krakowa

Panu Konradowi Kowalskiemu

Pani Grażynie Zakrzewskiej-Goduli

Panu Damianowi Wittchenow

 

 

Za te osoby i innych naszych Dobrodziejów każdego miesiąca są sprawowane przynajmniej dwie Msze św. Najbliższe zostaną odprawione 15 i 17 czerwca.

 

W tej chwili intensywnie gromadzimy środki na naszą działalność wydawniczą. W przygotowaniu jest kolejny, 12 numer Nova et Vetera; tym razem będzie on poświęcony wielkiemu znaczeniu dla nas wszystkich objawień fatimskich, wezwaniu do pokuty, a także problemowi ukrywania rzeczywistego przesłania Maryi z Fatimy przez najwyższe władze Kurii Rzymskiej.

Inna ważna rzecz, która jest przygotowywana , już przetłumaczona, a w tej chwili opracowywana redakcyjnie, to Katechizm Katolicki według Summy Teologicznej. To nader wazne dzieło, zwłaszcza dziś, gdy wobec porzucenia kształcenia katolickiego ad mentem sanctae Thomae, nauczanie prawd katolickich, wiedza o nich i rozumienie, stoją, jak nigdy dotąd, na katastrofalnie niskim poziomie. Pod tym względem zapanował prawdziwy ciemny wiek. Przez publikacje dziełka francuskiego dominikanina – po raz pierwszy w języku polskim – wpuszczamy promyk światła w owe ciemności. Być może książka, która czytelnikowi pozwala się zapoznać z precyzją i owocnym sposobem myślenia św. Tomasza z Akwinu, jest jedną z najważniejszych publikacji dla odnowy katolicyzmu, a nawet dla nowej ewangelizacji, która często gubi się w wynajdywaniu nowości, zamiast powrócić do tego, co wiecznotrwałe. Dodajmy, że nieprzemijająca nowość i świeżość myśli Doktora Anielskiego idzie w parze z prostota wyrazu o. Tomasza Pegues’a. Te walory sprawiają, że książka może być czytana przez wszystkich – przez ludzi wykształconych, nawet obeznanych nieco z myślą Tomaszową, jak też przez młodzież, która dopiero kształci i ćwiczy swój umysł. Do tego kształcenia i ćwiczenia nie znajdzie lepszego niż myśl Tomasza, narzędzia.

Bardzo prosimy o wsparcie edycji tego dzieła. Gdyby każdy z nas, czytających ten tekst, przeznaczył na jego wydanie choćby tylko 20 złotych – nie byłoby żadnych problemów z pokryciem niemałych kosztów edycji. Od naszego wsparcia zależy, czy to dzieło się ukaże i dotrze do wielu osób. Nie pozostańmy obojętni. Wystarczy tylko 20 zł wsparcia. Oczywiście, można wpłacać też większe kwoty. Wówczas, w ramach wsparcia naszego Funduszu Wydawniczego, otrzymają Państwo nasze publikacje, podobnie jak osoby, które wsparły Fundusz dotychczas.

Jeszcze raz – o tym nigdy dość – przypominamy, że za naszych Dobrodziejów są sprawowane Msze św.

Bóg zapłać za każdy dar!

 

 

Wpłat na Fundusz Wydawniczy można dokonywać na rachunek :

Centrum Kultury i Tradycji
ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki
94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

Z dopiskiem: Fundusz Wydawniczy (jeśli ktoś nie życzy sobie publikacji na liście Wspierających Fundusz – prosimy o dopisanie dodatkowo: „bez publikacji”). Bóg zapłać za pomoc w kształtowaniu katolickiej kultury! Każda wpłata to duża pomoc!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!