Obrączka była pierwsza, czyli skąd się wziął papież?

Rodzina

Najbardziej frapujące i pouczające zdjęcia poprzednich papieży, to te, na których są z rodzicami. To twarze rodziców.


Jakiś czas temu, bodaj wiosną, tak, na początku maja przeczytałem książkę - wywiad z bratem obecnego Papieża. Nie mam jej teraz w domu, "poszła sobie w świat", zatem nie przywołam dosłownej wypowiedzi, ale x Georg Ratzinger wypowiada się tam o kryzysie kapłaństwa. I mówi tak mniej więcej: będzie on trwał, dopóty, dopóki do rodzin nie powróci zwyczajna pobożność, stawianie wymagań dzieciom, wskazywanie zasad. I opisuje zycie ich rodziny.

Wiecie, skąd się wziął Papież? Otóż jego rodzice każdego wieczora zapalali w kuchni świecę i razem klękali wokół stołu, odmawiając Różaniec. I na roraty mały Józio biegał w mroźne poranki, i w Drodze Krzyżowej, razem z rodzicami i rodzeństwem uczestniczył Nie ma co kombinować, środki, które dają świętych kapłanów są nader proste.wiążą wzrok i uwagę.
I jeszcze na tę okoliczność przypomina mi się anegdota, gdy bp Józef Sarto (poźniejszy Pius X) odwiedził swą mamę w wiosce Tombolo, ona ze czcią ucałowała jego pasterski pierścień. Ale zaraz potem wskazała na złotą obrączkę na swoim palcu i powiedziała: "Pamiętaj, Józefie, ta obrączka była najpierw."

 

Modłmy się i za i o święte rodziny!

 

Módlmy się o wybór papieża!

 

Arkadiusz Robaczewski

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!