Nowenna do św. Michała Archanioła - dzień czwarty

Św. Michale Archaniele, postrachu zbuntowanych aniołów, który całą swoją istotą przylgnąłeś do Boga, swego Stwórcy i Pana i promieniujesz blaskiem Jego świętości i mocy, broń nas przed podstępnymi działaniami złych duchów i prowadź bezpiecznie do królestwa niebieskiego. Amen.

Modlitwa na dziś – modlitwa pokory

O Jezu, nasz Zbawicielu! Ty nie tylko w Twym życiu, Męce, ale i teraz, ukryty w Najświętszym Sakramencie, przedłużasz twoje niezgłębione uniżenie i pokorę – spraw, abyśmy za wstawiennictwem Twojej Matki Niepokalanej, św. Michała i Aniołów uczyli się od Ciebie pokory: Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy uznali za prawdę, że wszystko, co mamy, otrzymaliśmy od Ciebie, naszego Stwórcy i Zbawiciela – za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy wyzbyli się pychy w naszych myślach, mowie i działaniu - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy byli świadomi, że wszystkie dobre uczynki nasze zostały dokonane dzięki Twojej pomocy - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy się wystrzegali próżności w myślach, słowach, w stylu życia, ubrania i mieszkania - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy zwalczali chciwość, która chce się wywyższać przez posiadanie rzeczy i pieniędzy - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy wystrzegali się obłudy i wynoszenia ponad innych - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy sady, opinie i nasz punkt widzenia poddawali pod osąd Twej świętej woli - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy nie żądali, w twardości naszego serca, od innych tego, czego nie wymagamy od siebie samych - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy się wyzbywali chęci panowania nad innymi, a raczej im służyli we wszystkim - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy zaniechali kłótni, niezgody, chodzenia po sądach i dochodzenia za wszelką cenę naszych praw - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy wyrzucili z naszego serca zazdrość, nieszczerość i nie uważali siebie za lepszych od innych - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Abyśmy Ciebie, Panie Jezu, uważali za nasz największy skarb i wartość - za wstawiennictwem św. Michała i Aniołów - Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego!

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca”. Daj nam, abyśmy otwarci na działanie Ducha Świętego wszystko widzieli i osadzali w Twej prawdzie i sprawiedliwości, stawali się pokornymi i służyli naszym braciom, tak jak to czynią Twoi święci Aniołowie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strącać do piekła. Amen.

 

Litania do św. Michała Archanioła

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste usłysz nas; Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Symu Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami
Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, Królowo Aniołów, Módl się za nami.
Święty Michale Archaniele
Święty Michale Książę przesławny
Święty Michale dzielny w walce
Święty Michale pogromco Szatana
Święty Michale postrachu złych duchów
Święty Michale wodzu wojska niebieskiego
Święty Michale zwiastunie Bożej chwały
Święty Michale radości Aniołów
Święty Michale zaszczycie nieba
Święty Michale przedstawiający Najwyższemu prośby nasze
Święty Michale obrońco dusz sprawiedliwych
Święty Michale posłanniku Boga
Święty Michale przewodniku nasz w modlitwie
Święty Michale nasza tarczo w pokusach
Święty Michale warownio ludu Bożego
Święty Michale stróżu i patronie Kościoła
Święty Michale dobroczyńco sławiących cię narodów
Święty Michale chorąży zbawienia
Święty Michale Aniele pokoju
Święty Michale prowadzący dusze do wiecznej światłości
Święty Michale zwierzchniku w niebie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
zmiłuj się nad nami.

A: Módl się za nami święty Michale Archaniele.
R: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się
Wszechmogący, Wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!