Nowa ewangelizacja jest faktem!

Kościół

Benedyktyni z opactwa w Fontgambault rozpoczną życie zakonne w Wisque, 200 kilometrów od Brukseli. To kolejna już miejsce życia tradycyjnych mnichów.


Opactwo św. Pawła w Wisque zostało założone w roku 1889 roku, jest fundacją solesmiańską. Końcem XIX wieku było zamieszkiwane przez blisko 60 mnichów. Na skutek antykatolickiego prawodawstwa z roku 1901 mnisi wrócili do klasztoru dopiero w roku 1920. Ze względu na brak nowych powołań temu centrum życia monastycznego groziło zamknięcie, taki los spotkał już w tej samej diecezji klasztor cystersów w Belval.


4 mnichów z Fontgambault rozpoczęło życie w klasztorze św. Pawła już 7 stycznia, wspólnie sprawują tradycyjną liturgię, do końca tego roku dołączą do nich także kolejni benedyktyni. Na co dzień pracują oni także w przyklasztornym warsztacie ceramicznym.


To nie pierwsza fundacja benedyktynów z Fontgambault, sprawujących liturgię według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. W roku 1971 roku benedyktyni rozpoczęli życie w placówce w Randol, w 1984 roku w Triors. W 1994 roku założyli klasztor w Gaussan, w 1999 w Clear Creek w Stanach Zjednoczonych.Źródło: pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!