"Nova et Vetera", by się rozwijało, potrzebuje naszego wsparcia! Dziękujemy Dobrodziejom!

NeV 10

 

W ostatnim czasie ukazał się dziesiąty już numer Nova et Vetera. Pismo, wydawane przez Centrum Kultury i Tradycji (wcześniej ISP) ukazuje się od końca 2009 roku Jest rozsyłanie do osób związanych z Tradycją, którzy je zamówili, a także do seminarzystów, księży, w tym także księży biskupów. Jest rozprowadzanie w parafiach, na uczelniach, w seminariach. Wypełnia istotną lukę w informowaniu o Tradycji, o poczynaniach Stolicy Apostolskiej i jej wysiłkach w przywracaniu ładu liturgicznego w Kościele. W każdym numerze pisma znajdują się także materiały o życiu wspólnot Tradycji w Polsce – o rekolekcjach, pielgrzymkach, konferencjach, obozach i innych inicjatywach organizowanych przez tradycjonalistów. Przypominamy tradycyjną pobożność i tradycyjne nabożeństwa. Pismo cieszy się tak dużym powodzeniem, że rozprowadzamy zawsze cały nakład. Pozostały tylko pojedyncze egzemplarze niektórych numerów archiwalnych.

Nova et Vetera swą szczególną rolę spełnia pośród kleryków i pośród młodego duchowieństwa. Oto fragment listu kleryka jednego z seminariów na północy polski: Nova et Vetera zacząłem czytać na początku seminarium, zrazu pożyczałem je od kolegi, potem sam poprosiłem o przysyłanie. Pismo to otworzyło mi oczy na świat dotąd nieznany: świat katolickiej Tradycji. Zainteresowałem się tematem, sprowadziłem inne książki, a potem od Was (Centrum Kultury i Tradycji – red.) otrzymałem „Tradycyjną Paczkę”. (…). Za rok mam przyjąć święcenia kapłańskie. Dzięki Wam już dziś pragnę, by pierwszą Mszą i Mszą mego kapłaństwa była Msza w formie nadzwyczajnej (…).

 

Otrzymujemy podobne świadectwa i podziękowania, nie tylko od kleryków i księży. Zawsze są one potwierdzeniem tego, że nasza służba ma sens, że rzeczywiście służy upowszechnianiu tradycyjnej liturgii i doktryny.

 

Pismo rozsyłamy do prawie 2000 osób, które wyraziły wolę otrzymywania go. Wysyłka jednego biuletynu, wliczając koszty biuletynu i znaczka – to ponad 5 zł. Niestety, spośród osób do których wysyłamy Nova et Vetera, tylko niewielka część – jest to niespełna 50 osób – chce lub może regularnie pokrywać choćby same koszta związane z otrzymanym pismem. W rezultacie pismo, zamiast finansować inne przedsięwzięcia, takie jak wykłady, konferencje, wspieranie kleryków Tradycji i duszpasterstwa tradycyjnego – samo wytwarza deficyt. Aby temu zapobiec, wystarczy, by każdy z otrzymujących pismo wpłacił choćby tylko 10 zł, albo nawet pokrył same koszty wysyłki. Na szczęście jest kilka osób, które wspierają nas hojniej i to dzięki nim jesteśmy w stanie działać. Wysiłek i ofiarność tych najbardziej wielkodusznych z najwyższym trudem pokrywa całość kosztów związanych z drukiem i kolportażem magazynu Nova et Vetera. Do tego wciąz rozwijamy nasza działalność. Utworzyliśmy Akatemię Tradycja i Przyszłość (planujemy otwarcie ośrodków w kolejnych miejscowościach), chcemy rozwijać ośrodki duszpasterskie, zwłaszcza dla rodzin, mamy ciekawe plany wydawnicze. Wszystkie te działania wymagają nakadów finansowych.

 

Dlatego od przyszłego, 11 numeru, który ukaże się na początku grudnia, postanowiliśmy rozsyłać go tylko do tych, którzy wspierają lub wesprą przez choćby niewielkie datki jego publikację i jego rozprowadzanie w seminariach duchownych, w parafiach i na uczelniach. Chcemy, by tam docierał, by ludzie mieli szansę na swój pierwszy kontakt z Tradycją właśnie przez nasze pismo. Na tym, by ludzi tych było jak najwięcej zależy zapewne każdemu, komu droga jest sprawa odnowy tradycyjnej Kościoła. Myślę, że ci, którzy regularnie otrzymują pismo, a dotąd z różnych powodów nie wsparli jego wydawania, zrozumieją naszą decyzję. Jest ona wywołana koniecznością ograniczania kosztów. Musimy taką decyzję podjąć, jeśli chcemy realizować nasz cel statutowy, czyli upowszechniać Tradycję. Ograniczenie wprowadzamy z żalem, liczymy jednak na zrozumienie. Być może w niedalekiej przyszłości, gdy przybędzie osób wspierających choćby minimalną kwotą edycję i rozpowszechnianie Nova et Vetera – znowu będziemy mogli rozsyłać magazyn do wszystkich chętnych.

Tym, którzy regularnie nas wspierają składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. To dzięki Państwu już dziesiąty numer Nova et Vetera dociera do kleryków, studentów i parafii. To dzieki Państwo możemy udzielać wsparcia, (wciąż niewystarczającego!) duszpasterstwu Tradycji w Polsce

 

Prosimy wszystkie osoby, które uważają, że pismo to powinno się rozwijać – o wsparcie jego edycji.

 

Dziś za wsparcie wydawania naszych publikacji, w tym NeV, a także działalności charytatywnej wobec tradycyjnych kleryków i księży, dziękujemy następującym Osobom:

 

Panu Markowi Modrzejewskiemu

Panu Mieczysławowi Przybylakowi

Panu Krzysztofowi Kuchcie

Panu Tomaszowi Lewandowiczowi

Pani Emilii Pałędze

Panu Tomaszowi Formickiemu

Panu Sławomirowi Pudłowskiemu

Panu Markowi Kisłemu

Panu Stanisławowi Góreckiemu

Pani Danucie Kuzko

 

Za wszystkich naszych Dobrodziejów jeden z księży z IBP odprawia przynajmniej dwie Msze św. w miesiącu! Zamawiane przez nas Msze są wyrazem wdzięczności wobec naszych Ofiarodawców i zadatkiem na szczęście wieczne. Każdy w tym cennym, nadprzyrodzonym darze może mieć swój udział, dołaczając do naszych Dobrodziejów. Oto nr rachunku bankowego, na który można wpłacać dowolne ofiary, a w zamian miec udziałem w Mszach iętych oraz otrzymywać stale Nova et Vetera:

Centrum Kultury i Tradycji
ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki
Alior Bank: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426
jako tytuł przelewu należy wpisać, w zależności od przeznaczenia datku „cele statutowe” lub „wsparcie dla księży/kleryków", "Nova et Vetera”
Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę! Nie ma kwot zbyt małych. Każda złotówka służy budowaniu dobra!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!