Najcięższą chorobą, trapiąca czasy współczesne, źródłem zarazem obfitym zła wszelkiego...

Rekolekcje

Pius XI w swym Orędziu z 20 XII 1929, zatytułowanym "O znaczeniu rekolekcji zamknętych", tak pisał:

Kto choć przelotnie zastanawia się nad dobą współczesną, ten, Wielebni Bracia, istotnie nie z jednego tylko tytułu uzna doniosłść, stosowność i pożytek świętych ćwiczeń. Najcięższą chorobą, trapiąca czasy współczesne, źródłem zarazem obfitym zła wszelakiego, nad którym słusznie ubolewa każdy rozumny - to lekkomyślnośc i bezmyślność, pędząca na oślep ludzi na bezdroża. Stąd ten ciagły i gwałtowny popęd do wylewania się na rzeczy zewnetrzne, stąd nienasycona rządza bogactw i rozkoszy, osłabiająca i tępiąca krok za krokiem w duszach ludzkich pożądanie wyższych dóbr i wikłająca je w sprawy doczene i przemijające do tego stopnia, iż nie pozwala im myśleć o sprawach wiecznych, o prawach Bożych i o Bogu samym, tym jedynym poczatku i celu wszystkich stworzeń."

 

Dziś choroba, która ma swe źródło w niemysleniu o rzeczach Boskich - zupełnie niemal stoczyła całe społeczności. Dlatego trzeba zapraszać "wyczerpane dusze", a także tych, którzy chcą nieśc im pomoc, do odprawiania rekolekcji zamkniętych.

Centrum Kultury i Tradycji, w ramach swej działalności formacyjnej, zaprasza na rekolekcje dla tych, którzy chcą żyć ewangelicznym radykalizmem we współczesnym świecie.

Poprzez milczenie, ascezę, rozmyślanie i udział w Ofierze Mszy św. będziemy rozważać tajemnicę:

”W jaki sposób Chrystus nas spotyka? Osoba ludzka - osoba chrześcijanina: tajemnica naszego przebóstwienia”

Rekolekcje odbędą się w dniach 7-10 lutego 2013 roku w Sulejówku k/ Warszawy w Domu Rekolekcyjnym księży Marianów. Rekolekcje poprowadzi o. Grégoire Plus ze Wspólnoty św. Jana.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy: Centrum Kultury i Tradycji, sekretariat@wieden1683.pl, lub pod numerami telefonów: 22 258 47 22, tel. kom: 601 31 33 75. Zapisy przyjmujemy do 25 I 2013. Ilość miejsc ograniczona.

Koszt (obejmuje nocleg i wyżywienie na czas pobytu) – 270 zł do 400 zł, w zależności od sposobu zakwaterowania. Do dyspozycji są pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i wieloosobowe.

Należy zabrać ze sobą: Pismo św., Różaniec, Mszał Rzymski dla wiernych (mszalik codzienny). Wszystkie potrzebne pomoce do nabycia na miejscu.

O. Grégoire Plus - ur. w 1971 roku, ceniony duszpasterz i rekolekcjonista, uczeń ojca M.D. Philippe. W 1994 roku wstąpił do Wspólnoty św. Jana. Posługiwał kolejno na Litwie, w USA, na Filipinach. Wykładał teologię i filozofię w uniwersytetach i seminariach duchownych, a także na zaproszenie licznych kongregacji zakonnych. Blisko związany z siostrami Misjonarkami Miłości, nad którymi sprawował opiekę duszpasterską i formacyjną w Indiach, Malezji, Singapurze i Papui Nowej Gwinei. Od dwóch lat mieszka we Francji, aktualnie w Awinionie. Jest autorem książki filozoficznej pt. ”Czy żyjesz w rzeczywistości? Nasze ludzkie doświadczenie, ścieżka do mądrości” – publikacji wykorzystywanej w formacji zarówno seminarzystów, jak i katolików świeckich.

 

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!