Modlitwa za Ordynariusza i synowskie oddanie

list do Arcybiskupa

W czasie, gdy arcybiskup Henryk Hoser stał się celem medialnego uderzenia, wiedząc o niesprawiedliwości i niegodziwości tych ataków, a także spodziewając się, że sprawiają one Księdzu Arcybiskupowi, wielkie cierpienie, wystosowaliśmy do Niego list z zapewnieniem o modlitwie:

 

Ekscelencjo, czcigodny Księże Arcybiskupie

W dniach, w których Osoba Waszej Ekscelencji stanęła w centrum zainteresowania mediów,
a oskarżenia i pomówienia dotyczące działalności Księdza Arcybiskupa sprawiają Waszej Ekscelencji ból, stajemy z modlitwą i synowskim oddaniem.

Zawsze z podziwem patrzymy na bezkompromisowe zaangażowanie Księdza Arcybiskupa
w ukazywanie, że życie ludzkie ma wartość fundamentalną, i z tego powodu nie wolno czynić aktu jego powstawania przedmiotem ludzkich ingerencji, w postaci antykoncepcji czy mechanizacji, jaką jest procedura in vitro. Dziękujemy, że zawsze odważnie ukazuje Ksiądz Arcybiskup, jak duch tego świata, chcący zniweczyć podporządkować ludzkiej woli każdą dziedzinę życia, nie może być przyjęty przez tych, którzy chcą służyc prawdzie o człowieku, a nade wszystko Chrystusowi Panu.

Podziwiamy odwagę Waszej Ekscelencji w mówieniu prawdy wbrew światu. Od kapłanów diecezji, zwłaszcza tych, którzy celebrują Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego wiemy, że jest Ksiądz Arcybiskup traktowany przez nich jak Ojciec. Zawsze wypowiadają się o Ekscelencji
z czcią i podziwem. Dla nas, wiernych, jest wielce budujące widzieć wyrazy nadprzyrodzonej więzi między kapłanami, a ich Biskupem. Bóg zapłać za każdą z tych pasterskich postaw!

 

W tym trudnym czasie doświadczeń, zapewniamy o szczególnej modlitwie. Życzymy, by oszczerstwa i ataki znosił Ksiądz Arcybiskup, mając za wzór naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który nie „cofnął swej twarzy przed zniewagami i opluciem”.

 

W synowskim oddaniu

w imieniu wszystkich posługujących

w Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683

Arkadiusz Robaczewski

prezes zarządu

 

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!