Maria Kominek OPs. R.I.P

Maria

Dziś, 22 września wieczorem zmarła, po ciężkiej chorobie Maria Kominek OPs. Była naszym Przyjacielem i życzliwie sekundowała naszym poczynaniom, brała m. in. udział w naszej Konferencji Zwróćmy się ku Panu w kwietniu 2011. W swoich pracach promowała i popularyzowała klasyczną myśl teologiczną. W ostatnim czasie, już schorowana, poświęcała swoje wysiłki dla zachowania czci wobec Najświętszego Sakramentu, dostrzegając, jak brak poszanowania wobec Eucharystii w gestach i postawach, choćby przy przystępowaniu do Komunii św., przekłada się na osłabienie wiary. Przez wsiele lat była czynnie zaangażowana w III Zakon Kaznodziejski, starając się przywrócić pierwotny charyzmat zakonu - służbę Prawdzie.

Mimo tego, że była rodowitą Bułgarką, z arystokratycznej bałkańskiej rodziny - pokochała Polskę. Mówiła: "Polska jest krajem, który wciąga. Polska jest krajem, który każe siebie pokochać. Być może są ludzie, którzy potrafią tę miłość odrzucić, ale ja jestem przekonana, że Polska nie może być nikomu obojętna."

Była przy tym pełna poświęcenia wobec swojej rodziny, miała męża Polaka dwoje dzieci i wnuczkę.

Była osobą spalającą się w obronie Tradycji Kościoła, a przy tym pogodną, życzliwą i ciepłą. Prośmy Miłosierdzie Boskie, by pozwolił Jej oglądać Trójcę Świętą, z Maryją, Aniołami i Świętymi. Dziękujemy Panu Bogu za Jej życie.

Zachęcamy, by przez najbliższy tydzień codziennie ofiarować w Jej intencji jeden dziesiątek Różańca.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!