Komentarz Redaktora Naczelnego pch24.pl

Benedykt XVI

Wszystkich nas niezmiernie poruszyła i zasmuciła wiadomość o planowanej za dwa tygodnie abdykacji Jego Świętobliwości Ojca Świętego Benedykta XVI.

W chwili, kiedy piszę te słowa, nie wiemy, i być może nigdy się nie dowiemy, czy stan zdrowia Papieża jest jedynym powodem jego ustąpienia. Mamy jednak świadomość, w jak dramatycznym momencie Ojciec Święty ogłosił tę bezprecedensową decyzję. Sam Benedykt XVI jeszcze przed swym pontyfikatem wielokrotnie wypowiadał się na temat poważnych problemów trapiących współczesny Kościół: braku dyscypliny pośród kleru, nieposłuszeństwa biskupów wobec Rzymu, niepodporządkowania się wiernych nauce moralnej Kościoła – rozmaitych symptomów kryzysu wiary. Podczas tych niespełna ośmiu lat, jakie minęły od jego wyboru na stolicę Biskupa Rzymu, problemy te z pewnością nie stały się mniejsze.

Nie dajmy się jednak zwieść zwątpieniu, czy strachowi. Pamiętajmy, że Unam, Sanctam, Catholicam Ecclesiam to, jak zapewnił nas jej Boski Założyciel, skała, która przetrwa wszystkie burze dziejów.

Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty.

Piotr Doerre

Redaktor naczelny portalu PCh24.pl

Read more: http://www.pch24.pl/modlmy-sie-za-ojca-sw--i-kosciol-swiety,12355,i.html#ixzz2Kb0ynfAn

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!