Kardynał mówi jasno o aborcji. Wypowiedzi Papieża nie są klarowne

kard Burke

Nie jest dla mnie do końca jasne, dlaczego papież mówi, że za dużo mówimy o aborcji, integralności małżeństwa – podkreślił prefekt Sygnatury Apostolskiej kard. Raymond Burke.

Kardynał podkreślił, że nie należy przeciwstawiać sobie fundamentów wiary i tak istotnych spraw jak pseudo-małżeństwa homoseksualne czy zabijanie nienarodzonych. - Cóż może być bardziej fundamentalne niż prawo naturalne? - pytał retorycznie kard. Burke w rozmowie z EWTN.

- Nie możemy mówić za dużo o tych kwestiach, tak długo, jak w naszym społeczeństwie życie najbardziej niewinnych i bezbronnych osób jest bezlitośnie atakowane. Sądzę, że dosłownie rzecz ujmując to jest masakra nienarodzonych – podkreślił kardl Burke.

Dziennikarz dopytywał kardynała, jak interpretować wypowiedzi papieskie, w których papież sugeruje, by mniej mówić o aborcji, antykoncepcji czy związkach gejowskich. Kardynał dyplomatycznie odpowiedział, że „wypowiedzi papieskie nie są łatwe do interpretacji”. I dodał, że nie należy interpretować słów papieskich w taki sposób, by uznać, że dla Kościoła obrona życia i integralności rodziny nie jest fundamentalna. - Cóż może być ważniejszego niż prawo naturalne? - pytał i dodawał, że „małżeństwa” gejowskie czy antykoncepcja to działania „zawsze i wszędzie złe”. Pierwotnym nakazem sumienia jest obrona życia i rodziny – uzupełniał prefekt Sygnatury Apostolskiej.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!