Już wkrótce książka ukazująca wartość tradycyjnej liturgii

Mity i Prawda

W połowie listopada ukazała się nasza kolejna książka, Katechizm według Summy teologicznej św. Tomasza z Akwinu. Trafiła już do pierwszych Czytelników. Ukończenie prac nad nią było możliwe dzięki wsparciu naszego Funduszu Wydawniczego. Wciąż jednak zalegamy z końcowymi płatnościami za prace przy tej książce. Opłaciliśmy sporą część należności za prace translatorskie,  oraz całość za prace korektorskie i drukarskie. Pozostaje do opłacenia pozostała część prac translatorskich, redaktorskich i projektowo-graficznych.

Tymczasem jest w przygotowaniu i trafi do Czytelników w połowie grudnia bieżącego roku drugie wydanie cieszącej się dużym powodzeniem książki x. Grzegorza Śniadocha IBP pt. „Msza św. Trydencka. Mity i prawda” Autor tej książki, kapłan tradycyjnego zgromadzenia (Instytut Dobrego Pasterza), które w statutach ma jako ryt własny i jedyny wskazany właśnie starszy ryt Kościoła, nie przemawia z pozycji teologa czy liturgisty, ale raczej świadka. Tego, który nie raz spotykał się z niezrozumieniem, czasem szyderstwem, czasem złością lub złośliwością, tylko z tego powodu, że umiłował świętość i piękno odwiecznej liturgii Kościoła. Kolejno – mit po micie – wyjaśnia, w czym tkwi błąd twierdzenia, że stara Msza jest archaiczną pomyłką dziejów Kościoła.

Autor w sposób rzeczowy i przekonujący rozprawia się z przekłamaniami i mitami na temat starszej liturgii, zwłaszcza tymi, które mocno weszły w krwiobieg społeczny; tak mocno, że nasuwa się podejrzenie, że jest to produkt zorganizowanej propagandy. Książka stanowi nieocenioną pomoc w ukazywaniu wartości „starej” Mszy w dzisiejszych czasach, a także ściąganiu z tej Mszy licznych, narosłych nieporozumień. Jako wydawca książki, jesteśmy zdecydowanie przekonani, że jest ona bardzo potrzebna ciągle rozwijającemu się ruchowi tradycjonalistycznemu w Polsce.

Zapraszamy do udziału w powstawaniu tej tak potrzebnej publikacji. To ważne przedsięwzięcie można wspomóc przez dokonanie wpłaty na rzecz naszego Funduszu Wydawniczego. Oto dane do przelewu:

 

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683,

05-091 Ząbki, ul. Powstańców 26/20

Nr konta: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

jako tytuł wpłaty prosimy wpisać: Fundusz Wydawniczy, Msza św. Trydencka

 

 

 

Każdy, kto wesprze wydanie tej książki kwotą nie mniejszą niż 70 zł, staje się jej nabywcą i natychmiast po wydaniu Wydawnictwo prześle nową publikację na uwidoczniony w przelewie adres.

Bóg zapłać za każdą pomoc! Przypominamy, że za naszych Dobrodziejów, także tych wspierających Fundusz Wydawniczy, sa odprawiane przynajmniej dwie Msze św. w miesiącu.

 

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!