Jak naprawdę jest z III Tajemnicą Fatimską?

Fatima

W kontekście bieżących wydarzeń powraca zagadnienie III Tajemnicy Fatimskiej. Publikujemy relację z poglądu na tę kluczową sprawę:

 

Antonio Socci od dłuższego czasu podtrzymuje, że w 2000 r. ujawniono tylko jedną część Trzeciej Tajemnicy przekazanej Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie przez Matkę Bożą w Fatimie.

Na potwierdzenie swoich słów, Socci odnosi się do biografii św. Łucji zatytułowanej „Droga Maryi”. Napisały ją siostry z zakonu karmelitańskiego z Coimbry, gdzie żyła i zmarła wizjonerka. Biografia zawiera dotychczas niepublikowane fragmenty dzienniczka Łucji i liczne dokumenty.

Ujawniono w niej na przykład szczegóły dotyczące okoliczności spisywania Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Siostry przytaczają dokładne słowa z dzienniczka Łucji. Na przykład zapis z około godziny 16, 3 stycznia 1944 roku. Wówczas w kaplicy zgromadzenia przed tabernakulum Łucja prosiła Jezusa, aby dał jej poznać swoją wolę:i wtedy poczułam, że jakaś przyjazna dłoń, czuła i matczyna dotyka mojego ramienia”. To „Matka Niebios” , która mówi jej: „pozostań w pokoju i pisz tylko to co ci nakazują, ale nie to, co ci zostało dane pojąć”, wskazując tym samym na znacznie przekazanej wizji.

„Zaraz potem” – opisuje siostra Łucja – poczułam ducha, który spłynął z tajemniczego światła, którym jest Bóg, i w Nim zobaczyłam i usłyszałam: grot strzały jak płomień, który się odrywa dotyka osi ziemi i ta trzęsie się: góry, miasta, miasteczka i wioski wraz ze swymi mieszkańcami byli pogrzebani. Morza, rzeki, chmury wychodziły z brzegów, przelewały się, spływały i zabierały ze sobą w wirze domy i ludzi w niezliczonej liczbie, to było oczyszczenie świata z grzechu, w którym jest pogrążony. Nienawiść, ambicja, wywołują wojny. Potem, w przyspieszonej palpitacji serca i w duchu usłyszałam cichy głos, który mówił: na te czasy tylko jedna wiara, tylko jeden chrzest, tylko jeden Kościół, Święty, Katolicki, Apostolski. Na wieczność Niebo! To słowo „Niebo”, wypełniło moje serce pokojem i szczęściem, do takiego stopnia, że prawie nie zdając sobie z tego sprawy, powtarzałam przez długi czas: niebo, niebo. W ten sposób otrzymałam siły na spisanie Trzeciej Tajemnicy”.

Antonio Socci wskazuje, że ten wpis do pamiętnika wydaje się uprawdopodobniać tezę zawartą w jego publikacji z 2006 r. gdzie twierdził, iż faktycznie istniały dwie części Trzeciej Tajemnicy. W 2000 r. ujawniono jedynie jedną część wizji o „biskupie w bieli”.

Włoski dziennikarz sugeruje, że być może „druga część”, która zawiera wyjawione przez samą Matkę Bożą znaczenie wizji zawartej w Trzeciej Tajemnicy, została złożona w innym czasie.

Socci przypomniał też w tym kontekście słowa Benedykta XVI z 2010 r., który podczas pielgrzymki w Fatimie powiedział: „Łudziłby się ten, kto by myślał, że prorocza misja z Fatimy jest zakończona”.Za: pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!