J. E. x bp Bernard Fellay pobłogosławił szopkę bożonarodzeniową w Parlamencie Europejskim

fellay

- To wyraz wierności Tradycji chrześcijańskiej – powiedział eurodeputowany z Włoch Mario Borghezio podczas uroczystego poświęcenia Szopki Bożonarodzeniowej, która 9 XII stanął w Parlamencie Europejskim. Drogi sercom katolików symbol poświęcił przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Felley.
Alain Escada, prezes Civitas, podkreślił znaczenie trwających polemik wokół Szopki, której stawiania zakazuje się w niektórych państwach UE, a także w Kanadzie i USA. - W imię laickości i neutralności religijnej próbuje się chrześcijaństwo schować do szafy, a Żłobek z Dzieciątkiem Jezus stał się – co nadzwyczajne – symbolem oporu chrześcijan wobec antychrześcijańskiej nagonki – zauważył Alain Escada.
Bp Bernard Felley powiedział: – W Parlamencie Europejskim oficjalnie wyrażono zgodę na postawienie Żłobka w tym czasie adwentu, który poprzedza Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że wielu w ten sposób będzie miało okazję przypomnieć sobie o Narodzeniu naszego Pana, przez które wszystko się zaczęło dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla Europy chrześcijańskiej. Chrześcijaństwo to nie tylko korzenie Europy, to także jej życie, a jeśli o tym zapomina, Pan Bóg przypomni. Ale nasz Pan Jezus Chrystus nie chce się narzucać, choć mógłby. On prosi o nasze dobrowolne przylgnięcie. Pewnie dlatego jest tak, że – jeśli tak można powiedzieć – wchodzi tylnymi drzwiami. To taka wielka tajemnica, jak mówi święty Jan „Słowo przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli”. To zaczęło się od początku, od Żłobka. To takie spotkanie płynącego czasu z duchowością. Od Niego wszystko dostajemy, wszystko. To nasz Pan i Zbawiciel.
Bp Felley zachęcił do licznego włączenia się w inicjatywę organizacji Civitas, która – 17 XII tego roku, o godz. 20, poprzez czuwanie przy pięknej i tradycyjnej Szopce blisko siedziby ateistycznej organizacji Libre Pensée – chce przypomnieć, że katolicy jeszcze we Francji istnieją. - To nie tylko oddanie czci Dzieciątku Jezus, to także zwykła przyzwoitość – podkreślił bp Felley.
Ajatollahowie sekularyzacji widzą w Dzieciątku Jezus nowego wroga do upolowania. Dla tych fundamentalistycznych sekularystów, Boże Narodzenie nie jest świętem Narodzenia Pańskiego, lecz konsumpcyjną, ateistyczną fetą wokół ubranego na czerwono krasnala i reklamowanego przez amerykańską firmę napoju.
Ale reakcja nie jest spóźniona.
Bożonarodzeniowa Szopka stała się symbolem oporu w walce z chrześcijaństwem – czytamy na stronie Civitas. Za: Rzymski Katolik

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!