Irlandczycy gorsi niż poganie

kard Burke

Kardynał Raymond Leo Burke, były szef Sygnatury Apostolskiej, obecnie patron Zakonu Maltańskiego wstrząśnięty wynikami referendum irlandzkiego w sprawie legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych powiedział, że Irlandczycy, którzy wypowiedzieli się wbrew woli Bożej dopuścili się czynu gorszego niż poganie.


Poganie mogli tolerować zachowania homoseksualne, ale nigdy nie odważyli się uznać homoseksualne związki za małżeństwa – mówił kardynał na spotkaniu Stowarzyszenia Newmana na uniwersytecie oksfordzkim w dniu 27 maja. Hierarcha wygłosił wykład na temat spuścizny intelektualnej papieża Benedykta XVI.

 

W zeszłym tygodniu aż 62,1 proc. Irlandczyków opowiedziało się za legalizacją tzw. małżeństw jednopłciowych. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu było 37,9 proc. głosujących. Komentując referendum, watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin powiedział, że to "porażka ludzkości".

 

Kościół katolicki definiuje małżeństwo jako sakramentalny związek między jednym mężczyzną i jedną kobietą na całe życie, którego zasadniczym celem jest zrodzenie i wychowanie potomstwa. "Dzieci są najcenniejszym darem małżeństwa i w dużym stopniu przyczyniają się do dobra samych rodziców" – można przeczytać w Katechizmie.

 

Kościół naucza także, że osoby homoseksualne "powinny być traktowane z szacunkiem, współczuciem i delikatnością" oraz, że homoseksualiści są "powołani do czystości". Dlatego też akty homoseksualne są „aktami poważnej deprawacji". Są sprzeczne z prawem naturalnym i „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane przez Kościół".

 

W  wywiadzie udzielonym w 2013 roku kardynał Burke powiedział, że tzw. homoseksualne małżeństwa "są dziełem oszustwa, kłamstwa dotyczącego najbardziej podstawowego aspektu naszej ludzkiej natury, to jest ludzkiej seksualności". Wskazał on, że tego typu grzeszne związki są dziełem samego szatana, który pragnie zniszczyć człowieka, rodziny i ostatecznie całe narody.

 Za:pch24

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!