Gratias agimus Deo semper pro omnibus vobis

potrzebna pomoc

Szanowni Darczyńcy!

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają nam swoją modlitwą i dobrowolnymi wpłatami. Najbliższe Msze św. za naszych Dobroczyńców hojnie wspierających działania Centrum Kultury i Tradycji zostaną odprawione w następujących terminach:

27 kwietnia o godz. 09.00 w kościele na Karolkowej w Warszawie (przed IV Konferencją „Zwróćmy się ku Panu”) oraz w Świnoujściu w dniach 2 i 4 maja.

W tych Mszach będą mieli udział nasi Ofiarodawcy. Są pośród nich między innymi:

Pan Kazimierz Maciąg

Pan Piotr Rogalski

Pan Marcin Zawadzki

Pan Stefan Szolc

Pani Gertruda Szaszor

Dziękujemy z całego serca!

W ostatnim czasie Państwa donacje pomogły w celebracji pięknej liturgii Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w Białymstoku w tradycyjnym rycie rzymskim. Otóż Państwa wsparcie umożliwiło pokrycie w całości przylotu z Francji kl. Bartłomieja Krzycha z IBP (a także opłacenie jego biletu powrotnego) oraz pokrycie podróży x. Sergiusza Orzeszki, który przybył do Białegostoku aż ze Świnoujścia. (Centrum pokryło przelot na trasie Szczecin-Warszawa-Szczecin).

W tych dniach otrzymaliśmy podziękowanie, które adresowane jest głównie do tych z Państwa, którzy wspierają CKiT, a które napisał właśnie kl. Bartłomiej Krzych z Instytutu Dobrego Pasterza. Oto ich treść:

„Gratias agimus Deo semper pro omnibus vobis memoriam facientes In orationibus nostris sine intermissione memores operis fidei vestrae et laboris et caritatis et sustinentiae spei Domini nostri Iesu Christi ante Deum et Patrem nostrum” – tymi to słowami rozpoczyna św. Paweł swój list skierowany do chrześcijan zgromadzonych w Tesalonice. Tymi też słowami (nie próbując w żaden sposób porównywać się z Apostołem Narodów, niedoścignionym wzorem gorliwości apostolskiej) pragnę pozdrowić tych wszystkich, dzięki którym mogło urzeczywistnić się Boże Dzieło zbudowania dusz w Białymstoku, gdzie obrzędy świętych dni Wielkiego Tygodnia sprawowały się w blasku uroczystych ceremonii rytu rzymskiego. Spełniając ewangeliczne zawołanie „jedni drugich brzemiona noście” otrzymaliście namacalny dowód tego, że członki Ciała Chrystusowego, którym jest Kościół Boży, mogą sobie służyć w miłości, nawet wobec wielkich odległości mierzonych nie tylko w kilometrach. To wszystko, wyrażone w pozornie niewielkim geście, byśmy mogli wzrastać w cnotach i łasce oddając się nieustannie Bożej Opatrzności. Niech treść paschalnego pozdrowienia Chrystusa („Nie bójcie się, jestem z wami!”) rozraduje Wasze serca przenikając je dogłębnie pragnieniem naśladowania naszego Mistrza, który będąc Bogiem nie wahał się przyjąć ludzkiej natury, by umrzeć na krzyżu dla odpuszczenia grzechów, a który powstając z martwych ofiarował nam życie wieczne!

 


Addictus in Christo Rege
et in Maria semper Virgine

cl. Bartholomaeus C. J. Krzych IBP

Otoczmy kl. Bartłomieja naszą modlitwą i pomóżmy mu, również materialnie, w jego drodze do kapłaństwa.

Prosimy też o wsparcie innych celów statutowych, takich jak upowszechnianie wiedzy o Tradycji katolickiej poprzez wydawanie magazynu Nova et Vetera i odpowiednich książek. Wciąż jeszcze zalegamy z zapłatą za ostatni numer Nova et Vetera; nasz dług w drukarni z tego tytułu wynosi 4.720 zł. Liczymy, że z Państwa pomocą uda nam się go spłacić – Nova et Vetera dotarła już do wielu parafii, seminariów i innych ośrodków. Wiemy, że dzięki temu pismu wielu odkrywa Tradycję katolicką, tradycyjną liturgię i doktrynę. Zastęp tych ludzi rośnie dzięki Państwa wsparciu!

Darowizny na rzecz Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 można przekazywać na nasze konto:

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

Tytułem: „cele statutowe” lub „wsparcie dla tradycyjnego duszpasterstwa”

Przypominamy, że za wszystkich Państwa sprawowane są Msze św. (przynajmniej dwie każdego miesiąca). Z góry dziękujemy za każdą modlitwę w intencji Centrum i złożoną ofiarę. Można nas śledzić również na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/CentrumKulturyiTradycjiWieden1683. Tymczasem pragniemy serdecznie Państwa zaprosić na naszą doroczną konferencję. Jej program znajduje się tutaj.

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!