Gerhard kard. Muller marginalizowany?

kard Muller

Gerhard kard. Müller, perfekt Kongregacji Nauki Wiary może zostać zastąpiony na tym stanowisku przez kard. Luis Antonio Tagle, nazywanego „azjatyckim Franciszkiem”. Informacje takie, od dobrze poinformowanych źródeł watykańskich uzyskał serwis Rorate Caeli.Kard. Müller  jest prefektem Kongregacji Nauki Wiary od roku 2012, i w toczonych obecnie sporach prezentuje postawę zasadniczo broniącą nauczania Kościoła. Podczas obu Synodów mocno podkreślał on niezmienność doktryny i praktyki duszpasterskiej Kościoła w odniesieniu do komunii dla rozwodników w nowych związkach, obecnie zaś wskazuje, że „Amoris laetitia” nic nie zmieniła w nauczaniu Kościoła. Jednak zdaniem części watykanistów jest on obecnie marginalizowany w Stolicy Apostolskiej.

Gdyby do zmiany na stanowisku prefekta KNW rzeczywiście doszło, to kard. Müller miałby zostać albo wysłany do archidiecezji Mainz w Niemczech, albo pzoostać w Watykanie i sprawować tam czysto ceremonialne funkcje. Jego następcą zaś, jak twierdzi Rorate Caeli, miałby zostać, uważany za liberalnego filipiński hierarcha, Luis Antonio kard. Tagle.

Jego pozycja z roku na rok się umacnia, i, zdaniem wielu, jest on jednym z głównym kandydatów na przyszłego papieża. Ma za sobą długi okres posługi biskupiej, sprawuje obecnie liczne istotne funkcje w Kościele powszechnym, a gdyby do swojego życiorysu dodał prefekturę tak istotnej kongregacji, wówczas jego pozycja jeszcze by się wzmocniła.

 

Za: Mały Dziennik


 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!