Dzięki temu nasza Fundacja nabierze tempa!

logo

Nadszedł czas na podjęcie poważnych kroków, które przyspieszą działania Centrum. Wśród najbliższych działań jednym z najważniejszych będzie radykalne ulepszenie naszej strony internetowej www.wieden1683.pl. Będzie to posunięcie strategiczne. Oto argumenty, które za tym przemawiają.

1.  Więcej administratorów

W tej chwili stroną zarządza praktycznie jedna osoba, która nie dość, że robi to społecznie, to posiada ograniczone moce przerobowe i czasowe. W tej chwili nasz portal opiera się na systemie, który nie jest na tyle prosty, aby osoby z podstawową wiedzą informatyczną mogły nim zarządzać. Wymagane są umiejętności co najmniej zaawansowane. Nie stać nas na chwilę obecną na zatrudnienie informatyka, który orientuje się w tym systemie. Dlatego postanowiliśmy, aby nowa platforma (Wordpress) była prostsza w obsłudze i bardziej intuicyjna, tak aby mogło nią zarządzać więcej osób. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć więcej administratorów, którzy w przypadku zdarzeń losowych będą mogli bez problemu być zastąpieni, ale i przyspieszy to publikację naszych artykułów. Będziemy mogli również odciążyć osoby najbardziej zajęte i otworzyć furtkę dla potencjalnych wolontariuszy, którzy w przyszłości będą pomagać nam przy administracji portalu.

2.  Większy zasięg portalu

Jak wiadomo media społecznościowe w dzisiejszym świecie bardzo pomagają w promowaniu swoich działań. Dzięki nim, praktycznie za darmo można informować setki i tysiące internautów. Obecnie na naszej stronie internetowej brakuje zoptymalizowania pod tym kątem. Dzięki wprowadzeniu zmian (ikonki social plugins, wtyczki itd.) będziemy mogli zwiększyć liczbę wejść na nasz portal. Będzie miało to nie tylko wymiar poprawy statystycznej, ale wierzymy również, że ewangelizacyjnej i edukacyjnej. Nasz portal w końcu w głównej mierze ma pełnić te funkcje. Chcielibyśmy, by robił to w sposób bardziej profesjonalny, zdecydowany, a co za tym idzie – owocny.

3. Wersja mobilna

Coraz więcej osób korzysta ze swojego smartfona, przeglądając strony internetowe. Chcemy maksymalnie ułatwić internautom przeglądanie naszej strony na swoim telefonie. Dlatego musimy zaktualizować obecny szablon. Chcemy, żeby nowa strona była kompleksowo dostosowana do oczekiwań tych, którzy w różnych okolicznościach i miejscach odwiedzają nasz portal.

4. Więcej Darczyńców

Nasza działalność oparta jest na hojności Darczyńców. W związku z tym chcemy znacznie ułatwić przekazywanie darowizn dla naszej Fundacji. Planujemy zainstalować mechanizm wpłat, który będzie o wiele bardziej przejrzysty i prostszy niż obecnie. Automatyczne generowanie wpłat pozwoli zaoszczędzić czas, który był dotychczas przeznaczany na tę czynność. Dzięki temu poszerzy się również grono Dobrodziejów, a więc zwiększymy nasz budżet. Fundacje taka jak nasza nie mają szans na granty i wsparcie publiczne. Zupełnie świadomie chcemy budować naszą stabilność finansową na Darczyńcach indywidualnych, którzy utożsamiają się z naszym programem. Dzięki temu będziemy praktycznie uniezależnieni od zmian politycznych i gospodarczych. Ludzie, którzy dążą w swoich indywidualnych wyborach do tych samych celów co nasza Fundacja – do odbudowy Tradycji katolickiej, czci wobec Ewangelii i tradycji naszego Narodu i cywilizacji chrześcijańskiej -  to najpewniejsze źródło finansowania. Na tym kapitale społecznym chcemy budować naszą siłę, dla wspólnego pożytku, nie tylko naszego, ale i tych, którzy przyjdą po nas.

Z autopsji wiemy, że wszystkie dotychczasowe dzieła powstawały dzięki hojności naszych Dobroczyńców i Przyjaciół. Chcemy, aby i teraz było tak samo. Wierzymy, że uda się uzbierać potrzebną kwotę 4860 zł, aby stworzyć nowe oblicze naszego portalu. Na tyle zostały wycenione wszystkie prace informatyczne. Te pieniądze zostaną przeznaczone na instalację takich rzeczy jak: stworzenie szablonu i interfejsu, konfiguracja, tłumaczenie, instalacja motywu graficznego, instalacja aktualności, galerii, newslettera, formularza wpłat, social pluginów, instalacja na serwerze, instalacja wtyczki cookies, zabezpieczenie, instalacja systemu cyklicznych przelewów i licznika, automatyczne generowanie wpłat.

Bardzo prosimy o darowizny 50, 100, 150, 200 lub więcej (kto ile może) na ten cel. Powstanie nowej strony można śmiało nazwać inwestycją, dzięki której będziemy mogli znacznie szybciej i lepiej docierać do ludzi. Pozwoli nam to poszerzyć grono dotychczas wspierających, a jak wiadomo większy budżet – to większe pole manewru w przypadku realizacji naszych celów. Dane do przelewu to:

Centrum Kultury i Tradycji
ul. Cyprysowa 25/23
20-224 Lublin
75 2030 0045 1110 0000 0386 6630
Tytułem:
„darowizna na cele statutowe-nowa strona"Naszą zbiórkę można by porównać do zmiany roweru na samochód. Dzięki niej oszczędzimy czas i będziemy mogli dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców. Najlepszym sposobem na to, aby się odwdzięczyć za udzieloną pomoc i zaufanie będzie jak najlepiej wykonana praca dla realizacji naszych dzieł. Poniżej szczegółowa wycena jaką otrzymaliśmy od wykonawcy, można zobaczyć ile i na co potrzebujemy.

Arkadiusz Robaczewski
Prezes Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683
www.Wieden1683.pl

P.S. 1 Dziękuję Państwu za dotychczasową szczodrość i wspólnie zrealizowane dzieła. Jeśli znają Państwo osobę w swoim bliskim kręgu, która mogłaby zainteresować się tym co robimy, to proszę ją poinformować.

P.S. 2 W ostatnim czasie przeprowadziłem się do Lublina, dlatego zmianie uległ również adres fundacji, który został zgłoszony do KRS-u. W związku z tym, że wpływają do nas na dotychczasowe konto darowizny na przeróżne cele (wsparcie kleryków, fundusz wydawniczy, organizacja konferencji), postanowiliśmy utworzyć nowe subkonto, aby uporządkować otrzymywane wpłaty. Nowe subkonto jest specjalnie zadedykowane m.in. zbiórce na nowy portal internetowy.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!