Drugi dzień pielgrzymki Una Cum Papa Nostro

Requiem

W drugim dniu Pielgrzymki Środowisk Tradycji katolickiej do Rzymu, 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Mszę św. Requiem sprawował Jego Ekscelencja, x. biskup Giuoseppe Sciacca, sekretarz generalny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. W całości wypełnionym kościele modlili się wierni z wielu państw (m.in., Włoch, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii, Słowacji, Czech, Rosji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Holandii), którzy przybyli do Rzymu dziękować Ojcu św. Za motu proprio Summorum Pontificum. Obecni są także pielgrzymi z Polski. Poza Centrum Kultury i Tradycji, są przedstawiciele Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiezecji Warszawskiej i wierni z Poznania, Część pielgrzymów jednocześnie reprezentuje stowarzyszenie Una Voce Polonia.

Po Mszy Świętej wierni zostali zaskoczeni kazaniem wygłoszonym przez biskupa w języku łacińskim, w którym biskup przypomniał naukę Kościoła dotyczącą przeznaczenia życia ludzkiego, oraz konieczności modlitwy za zmarłych. Na koniec biskup odprawił tradycyjne egzekwie. Wychodzący z kościoła ludzie długo jeszcze prowadzili w serdecznej atmosferze nieoficjalne rozmowy, w których można było doświadczyć ducha katolicyzmu jednoczącego wiernych z różnych stron świata.

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!