Bp Bernard Fellay FSSPX: "Porozumienie ze Stolicą Apostolską potrzebuje jedynie pieczęci Ojca św."

fellay

Relacje z Watykanem są „coraz bliższe porozumienia” – stwierdził przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, bp Bernard Fellay. Jego słowa potwierdził abp Guido Pozzo - sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. Obie strony czekają już tylko na „pieczęć Ojca Świętego”.


Arcybiskup Pozzo zaznaczył, że kierowana przezeń komisja „pracuje obecnie nad szczegółami formy prawnej przygarnięcia tej grupy tradycjonalistów”.


Abp Pozzo stwierdził, że Bractwo Kapłańskie św. Piusa X będzie miało w Kościele status prałatury personalnej, który został wprowadzony na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego w 1983 r. i dotychczas ma zastosowanie jedynie do Opus Dei.


Wypowiadając się wczoraj w programie „Terres de Mission” TV Libertés przełożony Bractwa, bp Bernard Fellay potwierdził, że trwają prace nad porozumieniem ze Stolicą Apostolską, które „potrzebuje obecnie jedynie pieczęci Ojca Świętego”. Zaznaczył, że księża należący do tej grupy stale wymawiają imię obecnego papieża w kanonie Mszy Świętej. Jego zdaniem, starania Papieża Franciszka o przyjęcie Bractwa do pełnej jedności trzeba umieścić w kontekście jego troski duszpasterskiej i „wychodzenia na peryferie”.
Za:pch24.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!