Bp Athanasius Schneider rozmawia z bp. Bernardem Fellay'em. Coraz częstsze kontakty hierarchów z władzami FSSPX

Bp Fellay

11 lutego br. bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy diecezji astańskiej w Kazachstanie, spotkał się z bp. Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Św. Piusa X, oraz kilkoma towarzyszącymi mu kapłanami. Spotkanie miało miejsce w prowadzonym przez FSSPX seminarium duchownym pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w stanie Minnesota. Była to druga wizyta bp. Schneidera w seminarium Bractwa – 16 stycznia br. hierarcha odwiedził seminarium pw. Św. Proboszcza z Ars we Flavigny we Francji. Oba spotkania dotyczyły kwestii reformy liturgicznej Pawła VI i doktrynalnych założeń novus ordo Missae.
Przypomnijmy, że 5 grudnia 2014 r. kard. Walter Brandmüller, emerytowany przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, gościł w seminarium duchownym FSSPX pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii; wówczas rozmowa koncentrowała się na autorytecie nauczania II Soboru Watykańskiego.
Wspomniane spotkania stanowią przedłużenie serii rozmów doktrynalnych toczonych przez Bractwo Św. Piusa X z władzami rzymskimi; są prowadzone „w szerszych, mniej formalnych ramach niż to miało miejsce podczas poprzednich dyskusji”, jak to ustalono 23 września 2014 r. podczas spotkania bp. Fellaya z kard. Gerardem Müllerem. Stanowią również okazję, żeby goście mogli lepiej poznać Bractwo Świętego Piusa X i więcej dowiedzieć się o dobru, które zostało osiągnięte dzięki działalności jego członków na rzecz katolickiej Tradycji.
Wizyta bp. Schneidera w seminarium w Winonie zbiegła się z dorocznym – trwającym tydzień i poświęconym studiom – spotkaniem księży północnoamerykańskiego dystryktu FSSPX (w tym roku uczestniczyło w nim 80 kapłanów).

 

Za: fsspx

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!