To bardzo dramatyczny moment dla Kościoła

To bardzo dramatyczny moment dla Kościoła, wymagający od nas przede wszystkim modlitwy za Papieża i Kardynałów, i zaufania do Bożej Opatrzności - komentuje dla portalu Fronda.pl wiadomość o abdykacji z posługi papieskiej Benedykta XVI Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Pierwsza reakcja to prośba „Zostań z nami” (Łk 24,29), prośba, której Zbawiciel wysłuchał. Benedykt XVI jest wielkim darem dla Kościoła. To człowiek wielkich aktów – jak przywrócenie (przez bullę Anglicanorum Coetibus) do jedności Kościoła tradycyjnych anglikanów czy przywrócenie praw tradycyjnej liturgii, ale także wielkich gestów, jak chrzest Cristiano Magdiego Allama, poświadczający w pełni uniwersalizm chrześcijaństwa. Mówię o tym, bo Ojciec Święty to nie tylko wielki teolog i nauczyciel, ale papież, który bardzo wyraźnie wpłynął na życie i historię Kościoła. W komunikacie Ojca Świętego uderza charakterystyczna dla niego skromność i prostota: „siła zarówno ciała, jak i ducha (…) w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi” oraz „również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu”. Niewątpliwie to bardzo dramatyczny moment dla Kościoła, wymagający od nas przede wszystkim modlitwy za Papieża i Kardynałów, i zaufania do Bożej Opatrzności - podkreśla Marek Jurek.

http://www.fronda.pl/a/marek-jurek-dla-frondapl-to-bardzo-dramatyczny-moment-dla-kosciola,26109.html

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!