Arogancja prezesa Dworaka

Odchodzą w proteście przeciw Dworakowi - niezalezna.pl(foto. Kris Peterson/sxc.hu)

Członkowie Rady Programowej Radia Kraków złożyli dziś rezygnację z członkostwa w tej Radzie na znak protestu przeciw skrajnie patologicznej polityce medialnej prowadzonej przez Jana Dworaka i KRRiT, a także struktur kierowniczych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Członkowie Rady Programowej Radia Kraków złożyli dziś rezygnację z członkostwa w tej Radzie na znak protestu przeciw skrajnie patologicznej polityce medialnej prowadzonej przez Jana Dworaka i KRRiT, a także struktur kierowniczych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia ws. rezygnacji: Kraków 12 kwietnia 2012

Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9
Warszawa

Szanowny Panie,

My niżej podpisani członkowie Rady Programowej Radia Kraków składamy na Pana ręce rezygnację z prac w Radzie Programowej.

Nie możemy dłużej akceptować Pana działań jako Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, samej Krajowej Rady, a także struktur zarządzających Polską Telewizją Publiczną i Polskim Radiem.

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak wielką arogancją względem nie tylko odbiorców programów, zwłaszcza telewizyjnych, ale całego społeczeństwa. W coraz większym stopniu obserwujemy nepotyzm wyalienowanych struktur zarządzających mediami elektronicznymi.

Misja publiczna, jako cel nadrzędny, sama istota ładu medialnego w Polsce, została zepchnięta na margines. Jej miejsce zastąpiła propaganda, cenzura, kłamstwo i schlebianie tanim gustom. Postawy patriotyczne i służebne wobec narodu są wyśmiewane i niszczone. W tzw. rozrywce panuje chamstwo i zdziczenie obyczajów. Na naszych oczach następuje upadek dziennikarstwa i obywatelskiej publicystyki. Kultura zostaje zastąpiona antykulturą.

Pana działanie w sferze przyznawania koncesji urąga podstawowym zasadom demokracji.

Czując współodpowiedzialność za kształt kultury medialnej w Polsce, będziemy korzystać z wszelkich obywatelskich praw, aby wyeliminować nieprawidłowości, które szkodzą nie tylko poszczególnym ludziom, ale i całemu społeczeństwu.

Pismo to przesyłamy również do wiadomości odpowiednim organom Państwa, a także przekazujemy opinii publicznej.

Stanisław Markowski – art. fotografik
Jarosław Szarek – historyk
Piotr Doerre – dziennikarz
Włodzimierz Bernacki – dr hab. Prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

za niezależna.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!