Akcja faktura

faktura

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 potrzebuje Państwa pomocy. Pozostało nam 19.000 zł do spłacenia faktury za wydanie książki autorstwa Roberto de Mattei „SOBÓR WATYKAŃSKI II. Historia dotąd nieopowiedziana”. Wpłacając przynajmniej 55 zł za 1 książkę można pomóc nam w spłacie tego zobowiązania.

Roberto de Mattei (ur. 1948) jest włoskim historykiem, który wykłada historię chrześcijaństwa i historię Kościoła na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie. Jest wiceprezydentem Włoskiej Narodowej Rady Badań Naukowych, przewodniczącym i założycielem Fundacji Lepanto (stowarzyszenia katolików świeckich w obronie cywilizacji chrześcijańskiej), redaktorem naczelnym kwartalnika historycznego "Nova Historica", miesięcznika "Radici Christiane" oraz tygodnika "Corrispondenza romana". Jest autorem wielu publikacji, w tym m.in. w/w pozycji.

Roberto de Mattiei

We wstępie do tej książki x. dr Roman A. Kneblewski napisał: „Do podjęcia wysiłku, aby właściwie - w pełnym kontekście dyskusji oraz wydarzeń - zrozumieć Sobór i odczytać jego dokumenty w ramach nienaruszalnej ciągłości tradycji Jednego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła - jesteśmy dzisiaj szczególnie zobowiązani, ponieważ taka jest wielokrotnie i wyraźnie artykułowana wola Namiestnika Chrystusa, któremu wszyscy: my, katolicy, winniśmy cześć i posłuszeństwo. Poza tym szacunek należny Soborowi domaga się, abyśmy przestali na jego temat powielać powierzchowne i z gruntu fałszywe wyobrażenia, a w szczególności obarczać go wypaczeniami i błędami praktyki posoborowej. Dlatego ze wszech miar polecam niniejszą publikację Roberta de Mattei, która, podobnie jak książka Ralpha Wiltgena - «Ren wpada do Tybru. Historia Soboru Watykańskiego II» stanowi najcenniejsze, najbardziej rzetelne oraz wnikliwe studium przebiegu obrad Soboru w kontekście zarówno historyczno-politycznego tła, jak i jawnych lub zakulisowych rozmów czy zdarzeń będących udziałem osób i grup bezpośrednio zaangażowanych”.

Książka

Nasza Fundacja musi jak najszybciej spłacić należne zobowiązanie. Dlatego bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Jeśli nie mają jeszcze Państwo tej lektury na swojej półce, to prosimy o darowizny w wysokości odpowiadającej liczbie zamawianych książek. 55 zł = 1 książka. Będziemy niezmiernie wdzięczni jeśli zakupią Państwo więcej sztuk, aby wręczyć je również komuś w rodzinie, znajomemu lub sąsiadowi. Darowizny można przekazywać na:

Centrum Kultury i Tradycji
ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki
94 2490 0005 0000 4520 5605 1426
Tytułem:
darowizna na cele statutowe - akcja faktura"


Darowizny z zagranicy można przekazywać za pomocą poniższego przycisku:

W II etapie naszej akcji będziemy mieli do podjęcia spłatę faktury za wydanie ostatniego numeru magazynu Nova et Vetera. Tym razem będziemy potrzebować czterokrotnie mniejszej kwoty, bo zaledwie 5904 zł. Będziemy informować o postępach naszej zbiórki.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!