Akademia Tradycja i Przyszłość. Pierwsze zajęcia w Poznaniu juz w najbliższą sobotę:

Akademia Poznań

W sobotę, 15 lutego, odbyła sie uroczysta inauguracja Akademii Tradycja i Przyszłość w Poznaniu. Relację z uroczystości można przeczytać tutaj.

W najbliższą sobotę, 22 lutego odbędą się, zgodnie z harmonogramem, pierwsze zajęcia Akademii. Zajęcia z Wprowadzenia do filozofii poprowadzi Arkadiusz Robaczewski.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00, w świetlicy prz kościele pw. Matki Bożej Królowej, ul. Rynek Wildecki 4. Serdecznie zapraszamy, także osoby, które jeszcze pragną dołaczyć do grona słuchaczy Akademii.

Problematyka wykładu obejmuje m. in. następujące zagadnienia:

Co to jest filozofia - przedmiot i cel. Rola filozofii w rozumieniu polityki i cywilizacji. Rola filozofii w kulturze. Filozoficzne źródła współczesnych rewolucji. Kim jest człowiek? Antropologiczne podstawy współczesnej cywilizacji. Kryteria odróżniania dobra od zła. Etyka cnót – jak spełniać dobro? Cel życia ludzkiego w ujęciu filozoficznym.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!