Akademia po raz drugi. Służba prawdzie dla Kościoła

W sobotę, 5 października AD 2013, po raz drugi rozpoczęła swoją edukacyjną działalność Akademia Tradycja i Przyszłość. Punktualnie o 10.30 sala oratorium przy kościele oo. Redemptorystów była wypełniona po brzegi. Do ubiegłorocznych słuchaczy Akademii dołączyli nowi, którzy w tym roku rozpoczynają kurs podstawowy. Na pierwszym po wakacyjnej przerwie wykładzie pojawili się słuchacze z różnych miejscowości i w bardzo różnym wieku. Śmiało można powiedzieć, że zasiadły obok siebie cztery pokolenia. Rozpoczęcie nowego roku akademickiego transmitowała telewizja Razem.

A zaczęło się nie byle jak. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz, znakomity filozof i publicysta, autor wielu publikacji i książek, dziekan Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. W swoim wykładzie Ksiądz profesor ukazał wartość studium, poznawania rozstrzygnięć filozoficznych, które stały się dobrem wspólnym cywilizacji łacińskiej. Jeśli nie odpowiemy sobie na pytanie kim jest człowiek, po co żyje, jak odróżnić prawdę od fałszu, dobro od zła, piękno od szpetoty – będziemy bezbronni wobec dominujących nurtów współczesnej kultury. Ksiądz profesor podziękował słuchaczom Akademii, że poświęcają swój czas poszukiwaniu odpowiedzi na te najważniejsze pytania. – Wybraliście najlepszą cząstkę – mówił nasz Gość.

Po wykładzie można było zadawać pytania prelegentowi i spotkanie przekształciło się w żywą dyskusję. Na koniec Ksiądz Tadeusz Guz podpisywał swoje książki oraz toczył rozmowy w kuluarach, które jak zawsze podyktowane są emocjami z jakimi z wykładu wychodzą jego słuchacze. Kolejne zajęcia w Akademii Tradycja i Przyszłość już w sobotę 12 października. Ci, którzy jeszcze się nie zdecydowali, będą mogli w tym dniu zapisać się na zajęcia w Akademii i wysłuchać ciekawych, wartościowych prelekcji. Zajęcia rozpoczynaja się o godz.10.00 przy ul. Karolkowej 49. Przed zajęciami Msza św. o godz. 09.15.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!