Adoracja eucharystyczna na całym świecie

adoracja

W najbliższą niedzielę w Kościele będzie miało miejsce historyczne wydarzenie. W ramach inicjatywy Roku Wiary Watykan zapowiedział, że we wszystkich diecezjach na całym świecie w tym samym czasie odbywać się będzie adoracja eucharystyczna.

2 czerwca w godzinach 17-18 czasu polskiego katedry i kościoły na całym świecie połączą się z Watykanem i przewodniczącym adoracji w bazylice Świętego Piotra papieżem Franciszkiem na wspólnej, jednocześnie odprawianej uroczystości eucharystycznej.

- To pierwsze takie wydarzenie w historii Kościoła - podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella. 

Już teraz Watykan podejmuje wszelkie starania, aby w tej wyjątkowej ogólnoświatowej inicjatywie od Europy po Alaskę mogli wziąć udział także wierni w Chinach, którzy są prześladowani przez władze. Watykan zwraca uwagę na bardzo skomplikowany logistyczny aspekt przedsięwzięcia i tłumaczy, że w zależności od strefy czasowej wierni zgromadzą się na modlitwie albo o świcie, albo późną nocą.

Z kolei 15 i 16 czerwca w Watykanie odbędą się uroczystości dedykowane encyklice Jana Pawła II „Evangelium vitae” o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, opublikowanej w 1995 roku. W niedzielę 16 czerwca rano papież Franciszek odprawi mszę dla obrońców życia, przybyłych na te obchody.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!