Ad multos annos, kochany Ojcze św! Dużo sił w służbie Trójcy Świętej i tryumfu Niepokalanego Serca Maryi!

Jubileum

"Wreszcie nadszedł dzień, o którym na całym swiecie napisano już wiele ksiązek - 16 kwietnia 1927 roku. Była to Wielka Sobota; na zewnątrz panował ziąb i padał śnieg, jednym słowem, pogoda była koszmarna. Rano, gdy otworzyłem oczy, zauważyłem, że nikogo przy mnie nie ma. Nie byłem do tego przyzwyczajony, bo w tym czasie rodzice i siostra zazwyczaj spali jeszcze obok mnie. Tego dnia byłem jednak w łóżku zupełnie sam i nikt mnie nie obudził, jak to zwykle bywało. Zza drzwi naszej sypialni dochodziły za to odgłosy gorączkowej krzątaniny. Trzaskały drzwi, ktoś szybko biegł przez przedpokój, słychać było urywki głośnych rozmów. Kiedy rozległ się głoś ojca, zawołałem:

 

- Tato, chcę się ubrać!

W odpowiedzi usłyszałem jednak:

- Musisz jeszcze poczekać, dziś rano przyszedł do nas mały chłopczyk!

Zabrzmiało to dla mnie bardzo tajemniczo.

-Nazywa się Joseph - dodał ojciec."

 

 

Papież Benedykt XVI urodził się o godzinie czwartej piętnaście i został ochrzczony juz o ósmej trzydzieści tego dnia. Ponieważ matki chrzestnej, Anny ratzinger, nie udało sie powiadomić na czas, zastąpiła ją siostra zakonna, Adela Rohrhirsch.

W tamtych czasach liturgię Wigilii Paschalnej sprawowano już w wielkosopbotni poranek. Ponieważ jej stałymi częściami są poświęcenie wody i liturgia chrzecielna, rodzice nie zastanawiali się długo. "Skoro chłopak się urodził, od razu go ochrzcimy" - stwierdzili. Uznali to za szczególne zrądzenie losu, dobry omen.

Nowo narodzony został zatem ochrzczony świeżo poświęconą wodą. nadano mu imiona Joseph Aloisius. Jego słowa o tym, że urodził się u progu Wielkanowy, która jednak jeszcze nie nadeszła, stały się odtąd metaforą całego jego życia, które od poczatku głeboko było zanurzone w tajemnicy paschalnej.

 

(fragm. książki Gerorga Ratzningera "Mój brat Papież")

 

Z okazji jubileuszu składamy Ojcu św. wyrazy wdzięczności, za uobecnianie przez posługę, pokorę i cierpienie Chrystusa Żywego. Życzymy zdrowia i sił potrzebnych do służby dla chwały imienia Bożego o tryumfu Niepokalanego Serca Maryi!

 

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!