Wiadomości z sier 2015

"Przypadek" św. Moniki i św. Augustyna

Dziś Kościół wspomina św. Monikę. Za jej wstawiennictwem módlmy się za tych z naszych bliskich, którzy uciekają i chowają się przed Bożą miłością. Św. Monika, która wylała wiele łez na modlitwie o nawrócenie swego syna, Augustyna, który pochłonięty był rzez manichejskie wierzenia, przed śmiercią mogła powiedzieć:

,,Synu, już nic w ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.27 11:09, Tagi:

Wypełnić Jasnogórskie Śluby Narodu

Prymas

To było dokładnie 59 lat temu. Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński był uwięziony w klasztorze ss. nazaretanek w Komańczy. Tam wcześniej spisał Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Na Jasnej Górze odczytał je bp Michał Klepacz w obecności ponad miliona wiernych. Na fotelu Prymasa nikt nie zasiadał - stał pusty, położono na nim ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.26 14:27, Tagi:

X. Paweł Korupka: Tylko i wyłącznie ku większej chwale Boga

Kaza­nie ks. Pawła Korupki pod­czas Mszy świę­tej solen­nej, otwie­ra­ją­cej warsz­taty litur­gii tra­dy­cyj­nej Ars Cele­brandi w Licheniu.

Bło­go­sła­wione oczy, które widzą, co wy widzi­cie” — usły­sze­li­śmy w dzi­siej­szej Ewan­ge ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.19 13:57, Tagi:

Bp Athanasius Schneider: Mamy Matkę w niebie!

W Polsce gości ksiądz biskup Athanasius Schneider, autor książki "Corpus Christi" o upadku czci dla Najświętszego Sakramentu. Podczas pobytu w Krakowie Jego Ekscelencja odprawił Mszę Świętą w Tradycyjnym Rycie Rzymskim.


Msza Święta odbyła się w krakowskim kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


Kościół świętuje dziś ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.17 12:23, Tagi:

Bp Athanasius Schneider: “Jest to zaszczyt i przywilej być wiernym Bożej prawdzie, duchowej i liturgicznej tradycji naszych przodków i świętych i być przez to marginalizowanym przez tych, którzy aktualnie dzierżą administracyjną władzę w Kościele"

bp Athanasius

Adelante la Fe: Czy Wasza Ekscelencja sądzi, że przedsoborowy Kościół trwał w izolacji od świata, zadowalając się z przywilejów i zajmując się własnymi sprawami? Czy celem Soboru Watykańskiego II było stworzenie Kościoła innego od tego będącego spuścizną Tradycji?

Ks. Schneider: Okres przed Soborem Watykańskim II, a szczególnie po Soborze Trydenckim ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.14 10:53, Tagi:

Bp Athanasius Schneider: "Umiarkowane postulaty odnośnie reformy liturgii wpadły w ręce bezbożnych ideologów liturgicznych"

plakat

Adelante la Fe: Jako sekretarz Konferencji Biskupów Kazachstanu brał biskup udział w Synodzie na temat Eucharystii w 2005 roku. Wasza prezentacja skupiała się na dziecięcych wspomnieniach dotyczących właściwego stosunku do Komunii Świętej i przywoływała przykład przypadku dwóch księży, błogosławionego Aleksego Zaryckiego, który był męczennikiem i ojca Janisa Pawlowskiego. Jakie wspomnienia ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.12 08:21, Tagi:

Warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi już wkrótce!

Ars celebrandi

PROGRAM WARSZTATÓW

 

DZIEŃ 1 — nie­dziela 16.08 (12. Nie­dziela po Zesła­niu Ducha Świę­tego, 2 klasy, kolor zie­lony)
13.00 – 16.00 – Zakwa­te­ro­wa­nie uczest­ni­ków (dom Arka — recep­cja warsz­ta­tów)
17.00 – MSZA SOLENNA z asper­sją (kościół MB ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.03 10:10, Tagi:

Biskup Athanasius Schneider w Polsce! Zapraszamy!

Athanasius Schneider W dniach 15-19 sierpnia będzie gościć w Polsce ksiądz biskup Athanasius Schneider. Okazją do jego wizyty będzie promocja jego najnowszej książki pt. "Corpus Christi. Komunia święta i odnowa Kościoła" oraz warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi, na które Jego Ekscelencja przyjeżdża jako gość specjalny. Poniżej przedstawiony jest szczegółowy plan wizyty księdza biskupa ...

Czytaj dalej Dodane: 2015.08.03 09:54, Tagi:

 
 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!